Na úvod Trialu se radovaly Čechy

Na úvod Trialu se radovaly Čechy

Brno – V prosinci odstartoval v brněnské Harahall další ročník tradičního seriálu Trial, tedy šestikolového souboje týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Na každém z turnajů bojuje celkem devět týmů o dílčí vítězství i body do celkového skóre. V úvodním kole, které organizoval zástupce Moravy Carreau Brno, se stupně vítězů podařilo obsadit všem třem protivníkům. Nejvýše vystoupal český tým ve složení Michal Habásko, Jiří Koreš starší a Radek Netušil.

Před samotným začátkem turnaje se účastníci shodli na tom, že cennější než výhra je fakt, že si mohou v zimním období zahrát, potkat se s přáteli a užít si den. K vidění bylo mnoho zajímavých zápasů, kdy o výsledku nezřídka rozhodovala až poslední koule. Turnajem nejúspěšněji prošel jeden ze tří zástupců Čech vedený Michalem Habáskem, který ani jednou nepoznal hořkost porážky. Na druhém místě se umístili zástupci Moravy Jaroslav Hvížď, František Stacke a Milan Hašek. Pomyslný bronz si odvezli na Slovensko Zdeno Plačko, Zolo Majoroš a Vladimír Michalka.

Úvodní kolo bylo velice vyrovnané. Čechy sice obsadili první příčku, jenže jejich zbylé dva týmy skončily poslední a předposlední. Díky tomu se do celkového vedení dostala Morava, která kromě druhého místa ukořistila ještě čtvrté a sedmé. Poslední zůstává Slovensko po zisku třetí, páté a šesté příčky, na vedoucí však ztrácí pouhé tři body a na Čechy pouhý jeden. Do dalších kol tak zůstává vše otevřené. Druhý turnaj je na programu v lednu.

Výsledky:

1. Čechy – Jiří Koreš st., Michal Habásko, Radek Netušil
2. Morava – Jaroslav Hvížď, František Stacke, Milan Hašek
3. Slovensko – Zdeno Plačko, Vlado Michalka, Zolo Majoroš
4. Morava – Šárka Režová, Věra Vokrouhlíková, Petr Juráň
5. Slovensko – Juraj Valent, Martin Ševček, Michal Volárik
6. Slovensko – Michal Dzúrik, Michal Stano, Peter Fratrič
7. Morava – Moosová Šárka, Roberts Travkinas, Ivo Michálek
8. Čechy – Jana Lukášová, Markéta Palicová, Petr Lukáš
9. Čechy – Romana Hodboďová, Ondřej Preuss, Vojtěch Lukáš

Celkové pořadí:

1. Morava – 20 bodů
2. Čechy – 18 bodů
3. Slovensko – 17 bodů

Žádné komentáře

Přidej komentář