Superpohár si podmanilo Vrchlabí

Superpohár si podmanilo Vrchlabí

Únětice – V sobotu 17. prosince 2016 se v Únětickém královském boulodromu odehrál druhý ročník Superpoháru. Do této nové soutěže se kvalifikují vždy nejlepší týmy z místních ligových soutěží, které se hrají po celý rok. K loňským prvním účastníkům z Brněnského pétanque poháru (BPP), Pražského poháru pétanque (PPP), Olomouckého pétanque poháru (OPP) a Vrchlabské ligy (VL) se letos připojili nově zástupci Polabské ligy pétanque (PLP).

Letošní ročník vzal pod svá křídla ČAPEK, hráči tak nemuseli platit startovné a navíc byl k dispozici kotel gulášovky včetně pitiva všeho druhu, mezi kterými nechyběla ani Únětická desítka. Velký dík tu patří Petru Fuksovi, díky kterému se všichni hráči mohli cítit jako v bavlnce.

dsc_0391_petr

Letošního ročníku se z termínových důvodů nezúčastnil ani jeden tým z Brna, hrálo se tedy ve dvou čtyřčlenných skupinách každý s každým s postupem do semifinále, přičemž se jednalo o zápasy trojic s možností jednoho střídání během hry.

Ve skupině A zůstal bez výhry olomoucký tým Les Boulets, složený ze studentů Slovanského gymnázia, jež se ani o víkendech neodtrhnou od svého učitele a zároveň kapitána Benjamina Hildebranda. Třetí místo obsadil PCFT Sokoleč, jinak letošní vítěz PLP. „Zkratka znamená PC Free Tibet,“ upozorňoval kapitán Jan Svoboda, litujíc, že s sebou nevzal ještě tibetskou vlajku.

Ve skupině B se taktéž nedařilo zástupcům PLP a OPP, když bez výhry skončili vítězové OPP Mladí, složení z bratrů Skopalů a Voňků. Postoupit se nepodařilo ani Lipníku ve složení Vavrovič ml., Morávek, Chludilová, Salač, přestože hned v prvním zápase nadělili Mladým nejrychlejšího kanára dne.

dsc_0379_boulodrom

Vyřazovací boje tak byly plně pod nadvládou Vrchlabí a Prahy, přičemž procenta byla v poměru 75:25 na straně hráčů z Krkonoš, když vezmeme v potaz, že se Žižkovský Pepíci skládají výhradně z hráčů 1. KPK. Situace po skupinách na sebe svedla obě dvojice ze stejné soutěže proti sobě. V prvním semifinále porazil Bilďa tým (Bílek D., Bílek V., Michalička, Mašek) svého souputníka Týme (Kapeš, Havel, Srnský, Venclová) a obhájil tak pozici leadera ve Vrchlabské lize. V druhém semifinále pak pražský tým 4+1 (Konšel, Slobodová, Vlk, Resl) bezpečně přehrál Žižkovské Pepíky (Brázda, Šebek, Hladký) a oplatil jim tak porážku v PPP.

V zápase o třetí místo tahali Pepíci proti Týme za kratší konec a když se skóre nezadrhlo ani na osmičce, vše směřovalo k výhře týmovému týmu Romana Kapeše. Za stavu 12:5 ale nevyužili šanci na poklidné dohrání zápasu a dali šanci Pepíkům ke sportovní verzi Pražského povstání. Obrat na konečný stav 13:12 znamenal pro Žižkováky sladkou tečku za dobrou sezónou.

Do finále proti 4+1 vstoupil skvěle vrchlabský Bilďa tým, úvodní pětka neboli rukavice udála ráz zbytku zápasu. „Strašně se mi líbilo, že nechali hrát mladý kluky a ti hráli fakt skvěle. Kdyby Lukáš Michalička udržel vysokou laťku, jakou nasadil v prvních čtyřech náhozech, mohli bychom leda tak jít domů brečet,“ zhodnotila Veronika Slobodová. V půlce zápasu se Pražané chytili a začali dotahovat, Bilďa tým si ale nenechal výhru vzít a po vítězství 13:7 se mohl radovat ze zisku nejvyššího českého poháru. „Těžíme z týmového ducha, který ve Vrchlabí nyní vládne,“ dodal Dan Bílek. Pavel Mašek už jen suše pronesl svojí oblíbenou větu: „Vlka vždycky.“

20161217_154434_bilda

Výsledky:

1. Bilďa tým
Daniel Bílek, Vojtěch Bílek, Lukáš Michalička, Pavel Mašek

2. 4+1
Jakub Konšel, Veronika Slobodová, Pavel Vlk, Jan Resl

3. Žižkovský Pepíci
Vladimír Brázda, Viktor Šebek, Jaroslav Hladký

4. Týme
Roman Kapeš, Lubomír Srnský, Lucie Venclová, Michal Havel

5. PCFT Sokoleč
Jan Svoboda, Antonín Faust, Petra Provazníková, Vojtěch Pleva

6. Mladí
Radek Skopal, Martin Skopal, Jiří Voňka, Petr Voňka

7. PC Sokol Lipník
Petr Vavrovič ml., Petr Morávek, Marie Chludilová, Miloslav Salač

8. Les Boulets
Benjamin Hildebrand, Jana Rozsypalová, Martin Michálek

1 komentář

  1. Nemůžu si zde odpustit šťouchanec do týmů a pořadatelů Brněnského poháru. Tato naše nejstarší a největší soutěž Superpoháru nepřeje. Přitom slyšíme hlasy o tom, že je u nás málo kvalitních zápasů na těžkém terénu. To přesně Superpohár nabízí v příjemné atmosféře…Snad tedy příště.

    Reply

Přidej komentář