Sezóna vašima očima

Sezóna vašima očima

Loňskou sezónu náš redakční tým rozebral už křížem krážem. Její podobu jste ale nejvíce utvářeli během roku vy, kterým jsme dali prostor, abyste pomocí anket sami zvolili nejlepší hráče a turnaj. Někteří nabídnutou možnost využili pro recesi, jiní hledali způsoby, jak hlasovat více než jednou, ale většině z vás naštěstí nechyběl zdravý rozum a hlasovala podle pravidel. Díky vám všem, kteří jste se do anket zapojili, nyní můžeme představit TOP8 roku 2016.

Až na první anketu jste mohli vybírat z nominovaných hráčů, které jsme se snažili vybírat co nejpečlivěji. Častokrát jsme měli protichůdné názory, ale pokud se na daném kandidátovi shodli alespoň dva z pěti členů redakce, byl nominován. Klíč výběru neměl žádná objektivní kritéria, ale snažili jsme se podle toho nejuváženějšího úsudku volit takové hráče, kteří dominovali po většinu sezóny a kteří se neblýskli jen jedním podařeným turnajem, byť mohl být tím nejdůležitějším. Samozřejmě jsme se nemohli zavděčit všem a někteří z vás by ve výběru možná viděli i jiné hráče a hráčky, ale na druhou stranu – není-liž toto hlasování pouhým zábavným zpestřením zimní přestávky?

Nejlepší hráč: Jakub Konšel

jk

Reprezentoval na mistrovství světa na Madagaskaru, ovládl český žebříček i české mistrovství jednotlivců. Není tedy s podivem, že z celkových 155 hlasů získal Jakub Konšel nejvíc – 42. Druhé místo ukořistil Michal Habásko s 22 hlasy, třetí plac připadl Jiřímu Korešovi mladšímu se sedmnácti hlasy.

Nejlepší hráčka: Hana Šrubařová

hana šrubařová

Ženy v českém pétanque nehrají druhé housle. Svědčí o tom jejich mezinárodní úspěchy i zájem o tuto anketu. Hlasovalo v ní totiž o dvanáct lidí více než u ankety o nejlepšího hráče. Mezi ženami se z vítězství mohla radovat Hana Šrubařová s 39 hlasy, která české barvy reprezentovala na evropském šampionátu žen v Bratislavě a ukáže se taky na mistrovství světa v belgickém Gentu, kde bude bojovat v kategorii jednotlivců, dvojic a smíšených dvojic.

Druhé místo obsadily Lucie Venclová a Veronika Slobodová s 25 hlasy, bronz získala s 20 hlasy Jana Lukášová, která loni z žen vystoupala na žebříčku nejvýše.

Nejlepší plasér: Ivo Michálek

ivo michálek

Ze 189 hlasů jich dostal nejvíce ostřílený Ivo Michálek z Carreau Brno. Několikanásobný reprezentant a trenér ženského národního týmu obdržel celkem 26 hlasů, které si vydobyl mimo jiné například triumfem na českém Centrope v Liblicích. O čtyři hlasy méně získal Jan Resl z POP Praha, 21 bodů bral Jiří Koreš starší, který bude v nadcházející sezóně hájit barvy nového klubu Havaj.

V jediné otevřené anketě, kde mohl kdokoli dopisovat další kandidáty, získal recesivních 23 hlasů Jan Semotam, který se však spíše než na hřišti prezentoval pouze kontroverzními prohlášeními na facebooku.

Nejlepší univerzál: Michal Habásko

habi

Dobrý plas, přesnou střelu a nervy z oceli, to jsou atributy, které by měl správný „vatař“ mít. Tyto schopnosti vidělo 38 hráčů především u Michala Habáska, který tuto anketu ovládl. Pro některé to může být vítězství překvapivé, protože zkušený hráč i reprezentant Aury Havlíčkův Brod se letos mnoha turnajů nezúčastnil, ale když už přijel, tak většinou nezklamal.

Na druhém místě se s 28 hlasy umístil Tomáš Michálek, který si se zodpovědnou pozicí umí poradit i ve stále relativně mladém věku. Důvěru bude moci prokázat na blížícím se mistrovství světa v Gentu. Třetí místo obsadil s 22 hlasy ještě mladší bohém Lubomír Srnský z Vrchlabí. Celkem hlasovalo 185 lidí.

Nejlepší střelec: Daniel Bílek a Jiří Koreš mladší

jiří koreš ml

Anketa o krále střelců přilákala nejvíce hlasujících. Celkem se zapojilo 254 lidí, kteří přiklepli vítězných 37 hlasů hned dvěma hráčům, a došlo tak ke střeleckému schizmatu. Vítězi se stali Daniel Bílek, který když vstane správnou nohou, je na turnaji k nezadržení, a Jiří Koreš mladší, který i přes náročný medicínský program (nebo právě díky němu) umí svými střelami soupeřům stále lámat vaz.

V závěsu zůstal se 34 hlasy Jiří Grepl z Valšovic, třetí místo obsadil se 31 hlasy Jindřich Kauca. Jednička žebříčku a obávaný střelec Jakub Konšel získal nečekaně pouze 19 hlasů.

Nejlepší veterán: Jiří Koreš starší

jiří koreš st

Potvrdil, že za dlouhé roky získal mraky zkušeností, díky kterým je stále jedním z nejlepších hráčů u nás. Ano, řeč je o Jiřím Korešovi starším, který z 206 hlasů získal celých 65. Na druhém místě se umístil Petr Lukáš se 44 hlasy, bronz putoval do kapsy Lenky Krejčínové, která by v anketě o nejspecifičtější styl získala jistě více než současných 26 hlasů.

Nejlepší junior: Petr Vavrovič mladší

petr

V kategorii juniora se nejednalo o žádné překvapení. Výběr relevantních kandidátů byl hodně úzký a vítězství Petra Vavroviče, který získal 47 hlasů, překvapí asi jen málokoho. Druhé místo vybojoval rostoucí talent Vojtěch Bílek z Vrchlabí, třetí místo obsadil objev sezóny Robin Konšel, který během zimy přestoupil z Krumsínu do PCBD. Celkem hlasovalo 135 lidí.

Nejlepší turnaj: Vars Cup a Château Náměšť

veveří náměšť

Anketa o nejlepší turnaj byla velmi specifická a také ošemetná, protože každý turnaj má jiné cíle, možnosti i kouzlo a nelze objektivně zvolit, který je opravdu nejlepší. Ze 111 hlasujících vyšly nejlépe Vars Cup a Château Náměšť, které hodně těží z malebného prostředí hradu a zámku, ale i z touhy nabídnout účastníkům něco navíc. Z případě Náměště to může být například degustace vín, u Varsu přítomnost zahraničních týmů. Oba turnaje získaly shodně 24 hlasů.

Jen o dva méně získalo české Centrope, tedy další z turnajů, který se odehrává v zámeckých zahradách a kde není o cizince nouze. Třetí místo obsadil vrchlabský Turnaj generací, na kterém hlasující ocenili především koncept turnaje. Pod štíty Krkonoš totiž startují dvojice seskládané z dospělého a juniora.

 

Žádné komentáře

Přidej komentář