Michálkovi obhájili VC Litovel, dařilo se Slovákům

Michálkovi obhájili VC Litovel, dařilo se Slovákům

Brno, Slatina – Naposledy spolu hráli v Liblicích, kde vyhráli české Centrope. Teď se po dlouhé době dalo trio Michálků opět dohromady a bylo z toho vítězství na VC Litovel, které Ivo s Janem obhajovali. Zároveň to bylo pro oba hráče druhé turnajové vítězství ze svých dvou letošních odehraných turnajů, navíc bez prohry jediného zápasu. Stříbro putovalo na Slovensko zásluhou tripletu Sobolič-Fratrič-Stano, v zápase o třetí místo se ženskému týmu Šrubařová-Venclová-Mrázková podařil obrat nad dalšími Slováky.

Byl to hodně našlapaný regionál. Ve Slatině se naštěstí nedávno rozšířil areál, a tak se turnaje mohlo zúčastnit téměř 70 trojic, což je číslo, kterého se ani zdaleka nedotýkal loňský ročník, který byl přitom prestiží. Je vidět, že po pétanque je nyní enormní hlad. Počet týmů navíc umocnila předpověď azurového počasí a také velký zájem Slovenska, které vyslalo hned několik tripletů.

V pětikolovém švýcaru se nejvíce dařilo Michálkům, kteří nepoznali prohru a nastřádali nejvyšší buchholz. Naopak mezi šestnáctku postupujících se překvapivě nevešli Korešovi s Radkem Netušilem, triplety Grepl-Preuss-Lukáš a Juráň-Ferlay-Preuss nebo černý kůň turnaje Fighters, kteří sice do turnaje nevstupovali ani z nasazené pozice, ale na domácí půdě jistě patřili k jedněm z favoritů.

Slovenské lavině se velmi dařilo a do čtvrtfinále se probojovalo hned kvarteto týmů z východu. Největší skalp si v tomto kole připsal tým Krchňáková-Dzúrik-Handlovský, který na časový limit vyřadil dalšího z obhájců Jakuba Konšela, jenž do té doby předváděl po boku Petra Vavroviče a Kateřiny Froňkové moc hezký pétanque. V napínavém sestersko-bratrském zápase Soboličů mohl být na konci spokojenější Marek se svým týmem a triplet Juraje Valenty nakonec těsně nestačil na české ženy v čele s výborně placující Sylvou Mrázkovou. V jediném čistě českém zápase Michálkům zatápěli Demčíkovi s Petrem Fafkem, ale Brňané po mdlém prostředku hry zvládli koncovku.

Semifinále se již hrálo za umělého osvětlení a teplota prudce klesala dolů. „Áno, áno, to je naozaj veľká škoda, že sme sa stretli už teraz v štvrtom kole, snáď si to ešte zopakujeme aspoň v semifinále, hej hej,“ komentoval už dříve s neutuchajícím entusiasmem Tichomír Handlovský prohru jeho týmu ze švýcaru proti Michálkům. A měl pravdu, oba týmy se střetly znovu před branami finále, ale i tentokrát byli úspěšnější Brňané. Na vedlejším hřišti však dominovali Slováci, kteří celkem jednoznačně porazili ženský triplet.

Ve finále se Michálkovi dostali do rychlého a lehkého vedení, protože Marek Sobolič, Peter Fratrič a Michal Stano nehráli příliš přesně. Zlepšili se až ve chvíli, kdy hráčům z Carreau chyběl jediný bod k celkové výhře. Z velkého náskoku něco ukrojili, ale Michálkovi si už výhru nenechali proklouznout mezi prsty a zvítězili. Ivo s Janem tak obhájili loňské vítězství a připsali si letošní druhý triumf.

Zdálo se, že bronz bude putovat také na Slovensko, jenže holky zabraly a i přes klesající teplotu nepolevovalo jejich zapálení, které nakonec vedlo k velkému obratu a tomu nejtěsnějšímu vítězství 13:12. Triplety na stupních vítězů obdržely poháry a plata sponzorských piv, vítězové navíc ještě půllitrové sklenice.

Výsledky:

1.
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)

2.
Marek Sobolič (Slovensko)
Michal Stano (Slovensko)
Peter Fratrič (Slovensko)

3.
Hana Šrubařová (Carreau Brno)
Lucie Venclová (1.KPK Vrchlabí)
Sylva Mrázková (PC Kolová)

2 Komentáře

  1. První prohra v 7 zápasu dne zabránila postupu mezi 4 nej týmu Diany S., Michala V. a Juraje A. Slušný výkon i výsledek a hlavně velká pohoda. Gratulujeme vítězům. Dobře strávená sobota.

    Reply
  2. Pěkný turnaj, nádherné počasí a fajn těžký terén pro ty, kteří, jako my, absolvovali všechny tři povrchy. Díky pořadatelům.

    Reply

Přidej komentář