Přemístěné Grand prix Mariánských lázní ovládli obhájci

Přemístěné Grand prix Mariánských lázní ovládli obhájci

Kolová – Počasím a přesunem zkoušený turnaj Grand prix Mariánských lázní se letos nekonal u Ferdinandova pramene, nýbrž v areálu U Gubiše v Kolové. Zvítězil tým Petra Vavroviče ml., Petra Fuksy a Alice Hančové. Tým dvou Petrů obhájců tak doplnila Alice Hančová, která nahradila Jakuba Konšela. Druhý byl Tomáš Klír, Petr Mrázek a Petr Plucar. Třetí místo obsadil další tým s alespoň jedním Petrem – Petr Lukáš, Jana Lukášová a Michal Preuss.

Mnoho hráčů včetně holandských střelců lákalo na druhou letošní prestiž malebné prostředí lázeňského města. Kvůli silným dešťům, které tradiční kurty proměnily v bahno, však pořadatel zvažoval zrušení celého podniku. Nakonec se rozhodl raději požádat spřátelený klub PC Kolová, který ochotně zapůjčil svůj plně vybavený areál. Turnaj se tedy konal na úpatí Karlových Varů v tradičním dějišti pétanque klání.

Počasí se nakonec umoudřilo a nabídlo pétanquerům sice chladnou, ale jinak přívětivou tvář. Dorazilo trochu méně tripletů, než by odpovídalo prestiži soutěže, ale o to byla jednoduší práce pořadatelů. Ti jsou navíc již ostřílení, a tak vše probíhalo naprosto bez problémů. „Musel jsem dokonce ředitele turnaje krotit v jeho snaze hru urychlovat, aby byl mezi koly trochu delší čas na nabrání sil,“ dění s úsměvem Vladimír Brázda, předseda STK.

Hned v úvodu turnaje sice klopýtli jedni z aspirantů na celkové vítězství, triplet Resl-Kauca-Fafek, zvládli však pak vyhrát zbývající zápasy základní části, a tak ve vyřazovacích soubojích nechyběli téměř žádní favorité. Ukázalo se nicméně, že nevypočítatelný kamenitý až skalnatý terén svědčí nejvíce nositelům jména Petr, tedy „skála“. Tak plynule vykrystalizovali semifinálové souboje Preuss-Lukáš-Lukášová vs. Vavrovič ml.-Fuksa-Hančová a Radojčič, Horálek, Janík vs. Klír, Mrázek, Plucar.

V případě prvního uvedeného semifinále se jednalo o opakování souboje ze základní části, který pražsko-jablonecký triplet ztratil, takže měl ještě větší motivaci pro odvetu. Ani ta však nevyšla a radovali se Vavrovič ml., Fuksa a Hančová. Ti loni zvítězili celkově v sestavě s Jakubem Konšelem, kterého letos nahradila protřelá univerzálka Hančová. Konšel měl totiž Sofiinu volbu, jelikož měl v jeden den obhajovat dvě vítězství a nakonec zamířil místo do Mariánek (Kolové) do Ořecha (kde vskutku obhájil).

V druhém semifinále si poradil dosud neporažený tým pod vedením čerstvého mistra světa v extrémním pétanque Tomáše Klíra se západočechy Siniši Radojčiče. Finále tedy slibovalo vyrovnanou bitvu o cenný titul. Ve skutečnosti však únava na jedné straně a zkušenosti na straně druhé znamenaly rychlý proces. Radoval se tým se dvěma Petry.

Nějak se nám na postu vítězů objevují stále tytéž tváře,“ poznamenal při předávání hodnotných cen hlavní pořadatel Jiří Chval, když korunoval triplet obhájců trofeje staronovými vítězi.

Zápas o třetí místo zvládli lépe Lukášovi s dalším mistrem extrémního pétanque, Michalem Preussem.

Výsledky:

1.
Petr Fuksa  (UBU – United Balls of Únětice)
Alice Hančová (1. KPK Vrchlabí)
Petr ml. Vavrovič  (PC Sokol Lipník)

2.
Tomáš Klír (Petank Club Praha)
Petr Plucar (PC Kolová)
Petr Mrázek (CdP Loděnice)

3.
Michal Preuss  (POP Praha)
Jana Lukášová (Pluk Jablonec)
Petr Lukáš (Pluk Jablonec)

 

 

 

Žádné komentáře

Přidej komentář