Češky v Polsku nestačily jen na Francouzky

Češky v Polsku nestačily jen na Francouzky

Nysa (Polsko) – Zatímco o víkendu bojovala většina hráček a hráčů hned na třech turnajích, přijala ženská výprava pozvání na 2. ročník Mezinárodního mistrovství Polska dvojic žen. V městečku Nysa nedaleko českých hranic se letos sjelo 19 dubletů z Francie, Německa, Ukrajiny, Polska a Česka, které přijely reprezentovat dvojice Kateřina Froňková+Veronika Slobodová, Sylva Mrázková+Šárka Moosová a Pavla Beranová, která hrála s domácí polskou hráčkou, když na poslední chvíli z důvodu nemoci neodcestovala Vendula Boubínová. První zmíněná dvojice nakonec padla až ve finále proti Francouzkám, do Česka putoval i bronz.

Hrálo se systémem pěti kol švýcara s postupem do čtvrtfinále. Základní část se nám povedla, děvčata dokázala porazit mimo jiné aktuální polské reprezentantky ze světového šampionátu v Belgii i velmi dobré hráčky z Drážďan a konečně také jako jediné i mladou dovjici z Francie. Oba naše dublety tak postoupily do závěrečné části KO, kde na sebe v semifinále narazily. Úspěšnější byl tým Slobodové a Froňkové. V následně hraném souboji o třetí místo dokázaly Mrázková s Moosovou po velmi dobrém výkonu v zajímavém zápase opětovně porazit děvčata z polské reprezentace.
Finále se hrálo až druhý den dopoledne. Naše děvčata nezachytila začátek a i přes zlepšenou hru v průběhu zápasu se mladým Francouzkám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce a vrátit tak prohru ze základní části . Po loňském skvělém vystoupení našich děvčat, kde jsme obsadili druhé a čtvrté místo jsme letos naše umístění ještě o stupínek vylepšili. Loni měl sice bronz také českou příchuť, ale jen zpola – Veronika Slobodová ho totiž tenkrát získala spolu se Slovinkou Kajou Jamnik.
Pořadatelům se povedlo připravit turnaj opravdu skvěle. Pozvané zahraniční výpravy měly účast, stravu i nocleh zdarma. Každý účastník dostal navíc na památku krásnou pozornost v podobě stříbrného šperku ve tvaru koule s polodrahokamem. Během celého turnaje bylo k dispozici občerstvení, dvakrát oběd a večer malý raut spojený s grilováním. Na první tři týmy čekaly prize money v pro nás až nezvykle příjemné výši.
V neděli se kromě již zmiňovaného finálového zápasu odehrál tříkolový turnaj, kdy byla vždy k domácí hráčce přilosována jedna hráčka zahraniční. Celý víkendový program byl završen konzultací a předváděcí tréninkovou jednotkou, kterou připravila a vedla francouzská výprava v čele s trenérkou Florence Trellu.
Domácí pořadatelé zaslouží podtrženou jedničku nejen za průběh turnaje, ale i za samotnou myšlenku a propagaci ženského pétanque.  Příští rok jsme jako Česko do Nysy opět pozváni, třeba si na tento skvělý ženský turnaj najde cestu více našich dívek a žen. Už za ty zkušenosti a skvělou atmosféru to stojí a mohu doporučit. Všem naším děvčatům letos patří dík za skvělé výkony a výbornou prezentaci českého ženského pétanque.
Výsledky:
1.
Emma Picard (Francie)
Elodie Esteve (Francie)
2.
Veronika Slobodová (Carreau Brno)
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)
3.
Šárka Moosová (Carreau Brno)
Sylva Mrázková (PC Kolová)

Žádné komentáře

Přidej komentář