Château Náměšť obhájili Michálkovi s Konšelem

Château Náměšť obhájili Michálkovi s Konšelem

Náměšť na Hané – Jestliže se Michálkovým na některém turnaji vskutku daří, je to Château Náměšť. Vlajkový turnaj Kulového blesku nejprve vyhrál Tomáš Michálek pětkrát za sebou, jeho bratr Jan a otec Ivo nyní přidali svůj čtvrtý triumf a začínají mu šlapat na paty. Spolu s Jakubem Konšelem obhájili díky kanárovi ve finále loňské vítězství. Tradiční pískovcové trofeje s vyrytou dvojkou zůstali na triplet Habásko-Netušil-Koreš st., bronzovou příčku vybojovali Veronika Slobodová s Markétou Palicovou a Vojtěchem Lukášem.

„Hele, berme to takto – kdybychom skončili desátí před deseti lety, byli bychom nadšení, ne?“ snažil se zmírnit zklamání z vyřazení Lubomír Srnský. „Víš, Lubo, já to ale před deseti lety vyhrál,“ odpověděl mu pobaveně jeho spoluhráč Tomáš Michálek. Toto povzbuzení Srnskému opravdu nevyšlo.

Ačkoli se to zdá být těžko uvěřitelné, už je to opravdu dekáda od chvíli, kdy tehdy třináctiletý Tomáš Michálek spolu s Lucií Adlerovou a Jiřím Korešem mladším poprvé dobyli zámek. V různém složení pak vyhrál ještě čtyřikrát po sobě, což se do té doby žádnému českému hráči na jakémkoli turnaji nepodařilo.

Tentokrát ho spolu se Srnským a domácí Janou Konečnou zastavil už v prvním vyřazovacím kole tým Františka Kaplánka, jenž má zkraje sezóny na kontě už tři turnajové triumfy. Ani krumsínsko-valšovický tým ale nakonec neuspěl, ve čtvrtfinále ho vyřadil triplet Slobodová-Palicová-Lukáš. Ten před necelým týdnem zvítězil na polském Centrope a formu viditelně neztratil.

Jenže ani tento tým putovní pískovcový pohár nad hlavu nezvedl. V semifinále jim stopku vystavili Michálkovi s Konšelem. Ti byli už od rána vystaveni Sofiině volbě, zda by v případě postupu ze základní skupiny radši poměřili své síly proti týmu Michala Habáska nebo lipnickému triu Vavrovič-Fafek-Morávek. Vzájemný zápas potenciálních soupeřů nakonec rozhodl o druhé variantě. Hráči Carreau a POPu následný zápas s Lipníkem bez větších problémů vyhráli a i přes mohutné dotahování je ve čtvrtfinále nezastavil ani triplet Pírek-Valík-Žiak.

Po výhře nad vítězi polského Centrope si Michálkovi s Konšelem nakonec přeci jen zahráli i s týmem Michala Habáska, který si v semifinálovém utkání, hraném téměř potmě, poradil s domácím tripletem Kulového blesku Skopal-Skopal-Voňka. Na finálovém utkání už osvětlení nechybělo a kromě několika diváků přilákalo i nejednoho chrousta. Průběh závěrečného utkání byl mnohem jednoznačnější, než se čekalo – Michálkovi s Konšelem zvítězili kanárem a obhájili tak loňské vítězství, které z pozice české reprezentace vyhráli ještě spolu s Pavlem Hodboděm.

V zápase o třetí místo byl přesnější tým Veroniky Slobodové. „Během tří týdnů třikrát na bedně,“ komentovala výhru hráčka Carreau.

„Co s těmi pískovci ještě děláte?“ smál se během slavnostního vyhlášení Jonáš Konečný, který si odbýval svoji premiéru v roli ředitele turnaje, zatímco jeho otec Pavel si po mnoha letech mohl na svém turnaji zahrát. Hráči obdrželi kromě originálních trofejí také prize money, láhve vína a věcné ceny od sponzorů. Speciální cenu si odvezli také manželé Demčíkovi s Lubomírem Antonem, kteří udělili prvního kanára dne a za to jim byla udělena po vzoru Tour de France žlutá trička s nápisem „Dávám kanáry!“.

Během celého dne si zúčastnění mohli vyzkoušet více než jen turnaj kategorie prestige. Při prezenci mohl každý okusit hanácké vdolečky a slivovici, v průběhu dne byla poté připravena také degustace vín. Přesto se turnaj držel ve sportovních kolejích. Naopak počasí se nedrželo. Dopolední vymetenou oblohu a teplo náhle jako (kulový) blesk z čistého nebe vystřídala průtrž mračen s kroupy, která na pár desítek minut dokonce přerušila zápasy. A pak zase hle, sluníčko! Vskutku aprílové počasí, které hráčům představilo malebné kulisy turnaje ve všech svých podobách.

Výsledky:

1.
Jakub Konšel (POP Praha)
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)

2.
Michal Habásko (Aura Havlíčkův Brod)
Radek Netušil (PCBD)
Jiří Koreš starší (Havaj ČB)

3.
Veronika Slobodová (Carreau Brno)
Markéta Palicová (Pluk Jablonec)
Vojtěch Lukáš (Pluk Jablonec)

Foto: Gabriela Jakešová

Žádné komentáře

Přidej komentář