Reprezentace na MČR žen suverénně obhájila titul

Reprezentace na MČR žen suverénně obhájila titul

Krumsín – Pouhých deset ženských týmů se sjelo bojovat do Krumsína o titul mistryň České republiky a také o právo reprezentovat český ženský pétanque na evropském mistrovství v roce 2018. Po loňském prvnotním úspěchu se triu Svobodová-Krpcová-Radoušová podařilo obhájit celkové vítězství, když ve finále přehrály trojici Burešová-Beranová-Korešová jednoznačně 13:2. Třetí místo vybojovala zkušená čtveřice Venclová-Mrázková-Hodboďová-Vokrouhlíková.

Místní pétanque klub se ujal pořadatelství velmi odpovědně a připravil pro všechny účastníky mistrovství skvělé podmínky. Škoda, že změřit své síly nepřijelo byť jen o dva týmy více, takto musel být zvolen hrací systém, který neumožňoval použít nejspravedlivější variantu na dvě prohry, nýbrž čtyřkolového švýcara s postupem do semifinále KO.

Základní kola se hrála na časový limit, a tak se časový program turnaje držel dané linie. Po třetím kole byly již známy tři postupující týmy. Jistotu účasti v semifinále měly obhájkyně titulu Jana Krpcová, Jana Radoušová a Lenka Svobodová, dále zkušený tým ve složení Romana Hodboďová, Sylva Mrázková, Lucie Venclová a Věra Vokrouhlíková a také složený tým děvčat z klubů AURA a Sokolu Kostomlat ve složení Kristýna Krajánková, Dana Šplechtová, Veronika Točíková a Alena Vaníčková.

O čtvrtém účastníkovi finálové čtyřky tak rozhodoval až kumulovaný bucholz, ze kterého vyšel nejlépe tým Pavly Beranové, Jany Burešové a Aleny Korešové. Před branami postupu naopak zůstal nejvýše nasazený tým ve složení Jana Konečná, Kateřina Froňková a Veronika Slobodová.

Místo dramatu kanár

První semifinálový souboj svedl proti sobě finalistky loňského mistrovství a tento pikantní duel sliboval napínavou podívanou. K té však nedošlo. Obhájkyním titulu vyšly první dvě hry, ve kterých svým soupeřkám bodově odskočily a získaly tak na svou stranu tolik potřebný klid a herní pohodu, která dodávala jednotlivým hodům přesnost. Tu naopak soupeřky v čele s Lucií Venclovou marně hledaly, a i když se pokusily přesunem pozic v sestavě něco změnit, na precizní výkon soupeřek to nestačilo.

Vítězky tak soupeřkám oplatily prohru ze základní části.  Zápas vyzněl jednoznačně ve prospěch aktuálních reprezentantek, které čeká na podzim účast na světovém šampionátu v Číně. „Na tento semifinálový souboj jsme se pečlivě připravovali a jsem moc rád, že ho holky zvládly. Poctivý trénink a příprava byly zúročeny“ pravil kouč vítězek Martin Pírek.

Zatímco první semifinále bylo rychlé, to druhé se značně protáhlo a bodíky naskakovaly vesměs po jednom. Pro oba týmy byla semifinálová účast premiérou, a tak byly jednotlivé výkony poznamenány i jistou mírou nervozity. Nakonec se přeci jen v závěru prosadila větší zápasová zkušenost a z vítězství se radoval tým koučovaný Pavlem Burešem. „Mám obrovskou radost, už mám pohár z mistrovství!“ pravila Pavla Beranová, střelkyně vítězného týmu.

Obhájit? Splněno!

Finále se hrálo v podvečer, kdy už nebylo takové horko, a po dvou vyrovnaných náhozech se prosadila větší kvalita, zkušenost i sebedůvěra reprezentantek, které si tak v podstatě bez větších komplikací dokráčely pro vítězství a pro titul. „To je paráda, obhajoba je tady!“ zvolala Jana Radoušová těsně před tím, než se ztratila v objetí svých spoluhráček. „Tento tým je radost trénovat. Moc vám, holky, děkuji, jsem na vás pyšný!“ komentoval povedený výkon Martin Pírek.

Na slavnostní vyhlášení si pak všichni ještě museli počkat, protože boj o třetí místo se značně protáhl a vítězná koule padla až v okamžiku, kdy se na obzor vyhoupl měsíc v úplňku. Z vítězství se radoval tým Romany Hodboďové, které po celou dobu turnaje „fandila“ i druhorozená dcerka Adélka. O budoucnost českého ženského pétanque tedy nemusíme mít strach.

Turnaj se organizátorům povedl, na medailistky čekaly poháry, medaile i věcné ceny a celé klání proběhlo ve velmi přátelské sportovní atmosféře. Vítězkám patří velká gratulace.

Výsledky:

1.
Lenka Svobodová (SKP Hranice VI – Valšovice)
Jana Krpcová (Hrode Krumsín)
Jana Radoušová (PK Osika)

2.
Jana Burešová (Hapek)
Pavla Beranová (PC Sokol Lipník)
Alena Korešová (Havaj CB)

3.
Lucie Venclová (1. KPK Vrchlabí)
Sylva Mrázková (PC Kolová)
Romana Hodboďová (POP Praha)
Věra Vokrouhlíková (POP Praha)

Foto: Lenka Svobodová, Ivo Michálek

Žádné komentáře

Přidej komentář