Do finále EuroCupu postoupil obhájce z Belgie, Anglie cítí křivdu

Do finále EuroCupu postoupil obhájce z Belgie, Anglie cítí křivdu

Evropa – Už víme, že do finále EuroCupu postoupily suverénní Francie a Slovensko, zatímco Češi zůstali před jeho branami. Jak ale dopadly zbylé kvalifikační skupiny? K vidění byla litá severská derby, nadvláda Monaka i Itálie a také nešťastná Anglie, která doplatila na změnu pravidel.

Tuhé boje v severské skupině

Zatímco k Vrchlabí byl los shovívavý, kluby nalosované do skupiny A nadšené být nemohly. K domácím Dánům, kteří loni vykouleli bronz, se přidali další ambiciózní celky z Německa, Švédska, Lucemburska a také Finska. Vskutku severskou skupinu doplnily ještě kluby z Estonska a Walesu.

Vyrovnanost skupiny se potvrdila. Dánské Hedebo dokázalo z favoritů na postup porazit jen Švédy a skončilo až čtvrté. Nepostoupilo ani páté Finsko a třetí Lucembursko. Do finálové skupiny se podařilo proklouznout švédskému Coccinelle z Malmö a německému Burggarten Horb, který se s těžkou skupinou vypořádal levou zadní, když porazil všechny soupeře.

Postupující: Německo, Švédsko

Monacko-italské hody

Ve skupině C byly karty jasné dané. Největšími favority byli bezesporu Monačané a Italové, kteří nakonec také s přehledem postoupili. Největší problémy jim dělali Švýcaři, kteří skončili na třetí příčce. Za nimi skončili Poláci z klubu Myślenicki, kteří nepředvedli vůbec špatné vystoupení a celkově skončili jen v těsném mínusovém skóre. Za svými zády nechali oranžové hráče ze slovinské Slogy a také ruský Sokol s maďarským Veszprémi.

Postupující: Itálie, Monako

Když Anglie nerada opouští Evropu

Poslední skupina byla pouze šestičlenná a hlavní favorit byl jasný. Belgický PC Pachy loni získal evropský klubový titul a bojovat o něj bude moci i letos, protože v kvalifikační skupině neztratil ani jedno utkání a bez problémů postoupil.

Mnohem dramatičtější byl souboj o druhé postupové místo. Anglický Baldock Town měl sice čtyři výhry, ale z postupu se nakonec radovali Nizozemci se třemi výhrami, kteří těžili z nových pravidel, podle kterých je rozhodující počet bodů za dílčí vyhrané zápasy, nikoli celkové výhry. A těchto bodů měli Nizozemci o tři více.

„Přijeli jsme do Bruselu a vyhráli čtyři z pěti utkání proti velmi dobrých soupeřům, prohráli jsme jen s obhájci. Přesto jsme nepostoupili do finálového kola a skončili třetí. Upřímně?! Je to směšný systém,“ prohlásil následně anglický hráč Jamie Lewis, který si ale nenechal zkazit náladu a souběžně vyzdvihl týmového ducha svého týmu.

Postupující: Belgie, Nizozemí

Na viděnou v Německu

Finálové kolo se odehraje na začátku prosince v německém Gersweilleru. O titul budou kromě domácích Němců a belgických obhájců usilovat Švédi, Italové, Monačané, Francouzi, Nizozemci a Slováci.

EuroCup se hraje již od roku 1998 a Češi do něj nakoukli poprvé v roce 2002. Celkově se zúčastnili již patnáctkrát. Nejvíce zlatých medailí posbírala Francie, která triumfovala desetkrát zásluhou klubů D.U.C Nice/France (4x), Nicollin Montpellier (3x), Star Masters Barbizon (1x), RP Metz (1x) a La Ronde Pétanque (1x). Mezi ně se dokázaly třikrát vklínit Itálie a Belgie. Jedno vítězství mají na kontě také Monačané, Švýcaři a Švédi, kteří vyhráli hned první ročník.

Žádné komentáře

Přidej komentář