Naděje s Konšelem získali pohár CdP Loděnice

Naděje s Konšelem získali pohár CdP Loděnice

Loděnice – Na první podzimní prestiži nedokázal obhájit vítězství triplet Koreš-Koreš-M.Habásko, když po fatální chybě ztratil prakticky vyhrané čtvrtfinále. Zvítězili naděje českého pétanque Petr Vavrovič ml. a Kateřina Froňková, které doplnil již prověřený borec Jakub Konšel. Druhé místo naopak obhájili manželé Lukášovi, kteří letos hráli s Lubomírem Srnským. Třetí místo dokázala získat trojice Klír-M.Preuss-Slobodová. 

Tradiční turnaj na svou stranu přivolal babí léto, podmínky pro hru tak byly více než příznivé. „Příští týden na extralize nás asi čeká jiné počasí,“ prohodil nejeden zkušený sportovec, když dopoledne odhazoval mikinu či bundu na teplém podzimním slunci.

Většinu favoritů navíc hřálo i vítězství v úvodních kolech. „Rozhodli jsme se, že budou stačit čtyři kola, když se na poslední chvíli tolik týmů odhlásilo. Večer už bude zima a pravidla to umožňují. Všichni s jednou prohrou beztak postoupí,“ vysvětloval delegát turnaje Pavel Vlk, který ale nakonec sám nepostoupil, ač první dvě kola se svým týmem zvládl výtečně. Se skóre 2:2 na zápasy ovšem byla šance minimální.

Dramatickou vsuvku do turnaje přidal Jan Michálek, který si s sebou omylem vzal svoji starou nakřáplou kouli a při tréninku střelby ji se svým týmem rozpůlili. „Týjo, jak se ti to povedlo?“ to byla otázka, na kterou musel Michálek odpovědět asi třicetkrát. „A to jsou i naše koule uvnitř takto duté?“ divila se pak například Jana Krpcová, zatímco Martin Pírek vtípkoval, zda uvnitř našel alespoň nějakou kinder hračku. „No, stylový konec sezóny, za týden na finále Extraligy budu hrát asi jen trojice“ shrnul celou eskapádu sám Michálek.

Dramatické vyřazování

Překvapení se děly zejména ve vyřazovací fázi turnaje. Úvodní švýcarský systém vyhrála trojice Grepl-Michalička-Pírek. S turnajem se však loučila hned v osmifinále, kde nestačila na výborně hrající juniory ve složení V.Bílek-Vedral-M.Hájek.

O kolo dál došlo k nevídanému kolapsu zkušených hráčů zmiňovaných v úvodu. V náhoze po limitu vedli Koreš-Koreš-Habásko nad tripletem manželů Krejčínových a Pavla Fereše již 11:6. Na srovnání tedy bylo potřeba alespoň pět bodů. Soupeř obhájců celkového vítězství se však s pěti body nespokojil a konsternovanému protivníkovi jich zasadil rovnou šest díky carreau Lenky Krejčínové poslední koulí. „Ještě nikdy se mi nic podobného nestalo, ale počítám, že čas od času se to prostě sejde a dopadne to na každého,“ komentoval to po zápase vyrovnaně Jiří Koreš starší.

Jasná koncovka

Poslední fáze turnaje se již hrála v zimě a za zapadajícího slunce. V Loděnicích však byla tradičně až do konce dobrá a sportovní atmosféra, takže si z odcházejícího léta nikdo nic nedělal.

Zápasy budoucích vítězů byly navíc jasné. V semifinále si triplet Froňková-Vavrovič-Konšel poradil jednoznačně s týmem pražských pétanquerů Michalem Preussem a Tomášem Klírem doplněných o čerstvě brněnskou Veroniku Slobodovou. Zápas byl vyrovnaný jen na úplném začátku, a když Pražané nevyužili šance, nedostali další příležitost. Druhé semifinále mezi týmy Pavla Fereše a Lubomíra Srnského bylo delší, ale nakonec bylo jasné, kdo vyzve dosud neporažené „naděje“.

Finále také nepostrádalo vysokou sportovní úroveň, ale budoucí vítězové si po celou dobu udržovali skromný, leč dostatečný náskok, aby nakonec mohli pohár radostně zdvihnout nad hlavu. Zajímavé je, že podle snímků semifinalistů by bylo možné předpokládat, že se jednalo o turnaj mixů. Nebylo tomu ovšem tak.

Výsledky:

1.
Jakub Konšel (POP Praha)
Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník)
Kateřina Froňková (PC Sokol Lipník)

2.
Jana Lukášová (Pluk Jablonec)
Petr Lukáš (Pluk Jablonec)
Lubomír Srnský (1.KPK Vrchlabí)

3.
Michal Preuss (POP Praha)
Tomáš Klír (Petank Club Praha)
Veronika Slobodová (Carreau Brno)