Poslední prestiž v sezóně suverénně vyhráli Konšel s Reslem

Poslední prestiž v sezóně suverénně vyhráli Konšel s Reslem

Cheb40 dvojic přilákal příjemný podzim na poslední letošní turnaj kategorie prestiž až na česko-německé hranice do Chebu. Na Grand Prix Egrensis se nejlépe vedlo sehrané dvojici Konšel-Resl, která ve finále porazila jediného Slováka na turnaji Michala Stana ve dvojici s Janem Vorlem. Bronz vybojoval druhý nasazený tým Kauca-Radoušová.

Turnaj odstartoval starosta Antonín Jalovec a už nic nebránilo týmům rozehrát zápasy. Čtyři kola švýcara a 50 minut na každý zápas byl ideálně zvolený systém vzhledem k ročnímu období. Pro hráče to znamenalo vyhrát tři zápasy, aby měli jistotu vyřazovacích bojů. “My jsme se rozhodli, že budeme hrát KO od rána” hlásil Jiří Koreš starší hned po prvním kole, když  se svým synem podlehli výborně hrajíci dvojici z Grébovky. Nebyli to ale jediní favorité, kteří klopýtli v prvním kole. “Tam vzadu jsme hráli ve výborné společnosti, hned vedle nás byli Korešovi, Brázda, Krejčíni..” nechal se slyšet Kauca.

Do KO16 nakonec postoupili všichni favorité, chybělo jen už dříve zmiňované rodinné duo Korešů. Mezi Čechy proklouznul i jeden německý dublet z Drážďan pod vedením Tangiho Androa. Samozřejmě i dvojice Kuchler-Krassa, lonští obhájci, figurovali mezi nejlepšími šetnácti. Ale i když s nima povedeme diskuzi v češtině stěží, licence mají chebské.

Pražané zvítězili bez odporu

Jako horký nůž máslem procházeli turnajem Jakub Konšel s Janem Reslem a očekávaně se dostali až do finále. Trnitější cestu měli druzí finalisté Jan Vorel s Michalem Stanem. “Ve čtvrtfinále jsme šli proti nasazeným jedničkám (Lubomír Srnský a Daniel Bílek) a věděli jsme že vyhrát bude opravdu hodně složité,“ nechal se slyšet Jan Vorel. „Hned začátek tomu také napověděl. Kluci dělali postupně náskok, který vygradoval za stavu 10:5, kdy byla Lubošova koule na bodu, soupeř měl asi metr místa a dvě koule na dohoz. První Dan dohodil, ovšem tu druhou nikoli a to nás nakoplo. Prakticky prohraný zápas jsme dokázali otočit a to znamenalo moje první semifinále na prestiži v životě,” popisoval s nadšením Vorel svůj zatím největší úspěch. Ten se mu povedlo ještě znásobit, protože si zahrál rovnou finále.

Finále už tak dramatické nebylo, zkušenější dvojice Konšel-Resl si zápas pohlídala a hladce vyhrála 13:3. Na vedlejšim hřišti bojovali o bronz Němci, kteří v semifinále dostali stopku od Konšela, a Kauca s Radoušovou. Zápas nakonec zvládli na svoji stranu strhnout Češi, kteří tak za celý den prohráli jen dvakrát a oba zápasy se stejným soupeřem – v prvním kole i semifinále nestačili na Vorla se Stanem.

Turnaj byl všemi hráči i delegátem velmi dobře hodnocen, dá se říci, že zvítězili rovněž pořadatelé, za což jistě zaslouží uznání. Dík patří všem sponzorům a zejména městu Cheb, které turnaj i celý chebský pétanque dlouhodobě štědře podporuje. Těšíme se na GP Egrensis 2018!” uzavřel hrdě turnaj prezident chebského klubu Jaroslav Boček.

Výsledky:

1.
Jakub Konšel (POP Praha)
Jan Resl (POP Praha)

2.
Jan Vorel  (Petank Klub Praha)
Michal Stano (Hohenlohe)

3.
Jindřich Kauca (PC Kolová)
Jana Radoušová (PK Osika)

Foto: Jaroslav Boček

Žádné komentáře

Přidej komentář