Čeští junioři na MS: Cítíme formu!

Čeští junioři na MS: Cítíme formu!

Kaihua, Čína – Loni si česká juniorská reprezentace získala díky kvalitním výkonům i nejnižšímu věkovému průměru srdce monackých diváků na evropském mistrovství, kde potřetí v české historii dokázala dojít až do čtvrtfinále. Letos je čeká ještě větší výzva a to světový šampionát v daleké Číně. České barvy budou hájit Vojtěch Bílek, Martin Hájek, Robin Konšel a nováček v reprezentačním dresu Filip Vedral. 

Český tým se i přes své mládí tak velké akce nebojí. A taky není proč. Nejzkušenější hráč týmu Vojtěch Bílek letos zaznamenal skvělou sezónu, dosáhl na několik úspěchů a stal se nejlepším hráčem Vrchlabí v Extralize. Cenné zkušenosti nasbíral také v létě na EuroCupu, kde se ho Vrchlabí nebálo nasazovat. „Cítím formu! Mám natrénováno a nahráno, takže v Číně by to mělo chodit,“ řekl odhodlaně Bílek, z kterého nadšení z blížícího se šampionátu doslova sálalo. „Jsem maximálně natěšený, bude to neopakovatelná vzpomínka! Čekám nabrání nových zkušeností a nějaký úspěch, ale třeba také první let letadlem,“ prozradil. Ten už má nyní úspěšně za sebou, zbytek ještě leží před ním.

Destinací ale není uchvácený jen Bílek. „Určitě se těším, jelikož do takové země se nedostanu jen tak a bude to super zážitek,“ přidal se Robin Konšel, který cítí šanci na dobrý výsledek i díky dobrému kolektivu. „Rozumíme si, takže v týmu bude pohoda,“ popisoval střelec z Krumsína. Zda ale bude v týmu plnit roli střelecké jedničky, to se ještě uvidí. „Role v týmu asi ještě nemáme přesně určené, uvidíme na místě,“ vysvětloval Martin Hájek.

Do Číny se těší i nováček v týmu Filip Vedral. „Poznám novou zemi, nové lidi a nové způsoby hry. Čína je o hodně větší než Česko a je tam taky o dost víc obyvatel“ řekl hráč z Vrchlabí, který přiznal určitou nervozitu ze šampionátu. „Těším se, ale nevím, co mě čeká,“ vysvětloval a uvedl, že dosud byl jen na jednom zahraničním turnaji ve Francii. To jeho spoluhráči už trochu atmosféru šampionátu tušit můžou, proto nastínili, co by považovali za úspěch. „Hlavní je týmový cíl, postup by byl krásný,“ nechal se slyšet Bílek. „Doufám, že se dostaneme aspoň do šestnáctky, ale do osmičky asi ne,“ byl konkrétnější Hájek.

Zahrát si proti domácím je lákavé

Na mistrovství světa je vždy šance utkat se na hřišti proti zemím, s kterými jinak nemáte moc šancí změřit síly. Chtějí si čeští junioři zahrát spíše s exotickými soupeři, nebo s těmi, které už dobře znají? „Chtěl bych si zahrát třeba proti Argentině nebo Thajsku,“ sdělil Vedral a Hájek k Thajsku přihodil ještě domácí Čínu a další asijské země. „A taky Madagaskar,“ dodal k výčtu exotických soupeřů Bílek.

Kromě hlavního turnaje bude samozřejmě probíhat i mistrovství světa ve střelbě na přesnost. Kdo nastoupí za Česko zatím není jisté, nicméně loni na Evropě nastoupil Vojtěch Bílek, který si vystřílel krásné deváté místo. „Jestli budu střílet, tak bych chtěl nastřílet alespoň dvacet bodů,“ sdělil svůj cíl Bílek.

Obhájí titul Francie?

Světové zlato budou v Číně obhajovat Francouzi, kteří před dvěma lety v thajském Bangkoku porazili Madagaskar. Mezi juniorské mistry světa se kromě Francie podařilo v historii zapsat ještě Thajsku, Madagaskaru, Itálii, Belgii a Španělsku a všechny tyto země budou i letos patřit k favoritům.

Mistrovství světa vypukne už dnes, výsledky můžete sledovat na facebookovém profilu České asociace pétanque klubů.

Foto: pixabay.com, osobní archiv

Žádné komentáře

Přidej komentář