TOP Klip ovládlo Československo, v Kolové vzlétl Vorel

TOP Klip ovládlo Československo, v Kolové vzlétl Vorel

TOP Klip

Litovel – V sobotu se odehrál tradiční podzimní turnaj trojic Top Klip v Litovli. Nakonec se zúčastnilo 22 trojic povětšinou z moravských klubů, ale přijeli i hráči ze Slovenska a Polska. Když připočteme Francouze Benjamina Hildebrandta, tak šlo vskutku o malý, ale mezinárodní turnaj. Na poslední chvíli se rozpadl tým domácích, který musel zaskočit do bufetu, takže hráče obsluhoval střídavě ředitel turnaje s prezidentem klubu.

Počasí bylo na podzimní dobu velmi příznivé, takže si hráči užili příjemný den bez větru, deště a vlezlé zimy. Hrál se čtyřkolový švýcar s časovým limitem a dále KO osmička bez limitu. Do KO šla z prvního místa trojice Moosová-Michálek-Stano, která jako jediná v základní části neprohrála. Naopak jediný zástupce z Polska skončil na nepříjemné deváté pozici.

Na vítěze základní části nevyzrál v sobotu nikdo a tak si dvojice brněnských hráčů doplněná o skvěle hrajícího Michala Stana dokráčela pro vítězství systémem start – cíl. Ve vyřazovacích bojích postupně porazila tři ze svých čtyř soupeřů ze základní části a tím zcela popřela nepsané vžité pravidlo, že v jeden den se dvakrát se stejným soupeřem neprohrává.

Na druhém místě skončil tým Rozsypalová-Skopal R.-Neoral, třetí skončili hoši z Orlové Bačo, Jurišta a František Krpec z Krumsína. Ti v napínavém boji o bronz porazili olomoucké hráče Hildebrandta s Martinem Skopalem, které skvěle doplnil junior Matyáš Ferlay.

Na úspěšné týmy čekaly pohárky a věcné ceny. Celý turnaj proběhl v báječně klidné a přátelské atmosféře, takže si všichni turnaj užili.

Výsledky:

1.
Šárka Moosová (Carreau Brno)
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Michal Stano (Slovensko)

2.
Jana Rozsypalová (Kulový blesk Olomouc)
Radek Skopal (Kulový blesk Olomouc)
Miroslav Neoral (Slovensko)

3.
David Bačo (TOP Orlová)
Kamil Jurišta (TOP Orlová)
František Krpec (Hrode Krumsín)

Přebor Karlovarského a Plzeňského kraje

Kolová – Na turnaj s nepříliš minimalistickým názvem, který ještě doplňuje čestný název Memoriál Mirka Valenty, dorazilo celkem 31 dvojic z Česka a Německa. Mezi největší kandidáty na výhru se řadily domácí dvojice Mrázková-Beránek a Kauca-Valenz, ale ani jedna z nich nakonec zlato nezískala.

Parádní formu z posledních týdnů totiž potvrdil Jan Vorel, jehož vzlet přinesl po Lipníku další vítězství. K prvnímu místu mu pomohl i výkon jeho spoluhráče Miroslava Šplíchala, který zužitkoval znalosti domácího terénu. Ve finále porazili německou dvojici Andro Tangi-Trampler Heiko.

Až třetí místo se podařilo ukořistit Mrázkové s Beránkem, kteří porazili právě Kaucu s Valenzem.

Výsledky:

1.
Jan Vorel (Petank Club Praha)
Miroslav Šplíchal (PC Kolová)

2.
Andro Tangi (Německo)
Heiko Trampler (Německo)

3.
Sylva Mrázková (PC Kolová)
Miroslav Beránek (PC Kolová)

Žádné komentáře

Přidej komentář