Mrázkovi v Ořechu slavili dvojnásobné vítězství

Mrázkovi v Ořechu slavili dvojnásobné vítězství

Ořech, Praha – Úvodní ročník celoročního seriálu pétanque Central Bohemia Cup uzavíraly Přimrzlé koule, turnaj jen pro skutečné zimoláskaře. O prvenství v poháru, do kterého se počítaly všechny ořešské a loděnické turnaje, usilovali Petr Mrázek a Jan Vorel. Drama to bylo až do úplného konce, oba hráči se totiž potkali ve finále.

Kdo vyhraje finále, ten vyhraje celý seriál. Oba hráče totiž od sebe dělily pouhé dva body a rozdíl v bodování mezi prvním a druhým místem byl o bod větší. Mrázek i Vorel byli v mrazivém počasí pohánění touhou po vítězství, která je uvnitř zahřívala, a větší oheň v sobě nakonec zažehl loděnický hráč. Ten totiž se svojí manželkou Sylvou Mrázkovou nakonec finále ovládl těsně 11:10 na limit a mohl se tak radovat z dvojnásobného vítězství.

Ani Sylva nezůstala zkrátka. Triumfem v závěrečném turnaji se v celkovém hodnocení dotáhla na Jiřinu Demčíkovou, se kterou oslavila titul nejlepších hráček středních Čech. Pro manžele Mrázkovy tak šlo o vskutku úspěšný závěr sezóny. Z turnaje si odnesli originální cenu „přimrzlé koule“, sponzorské dary a spolu s dalšími hráči na stupních vítězů si rozdělili prize money v hodnotě 50 % ze startovného.

Dobrý skutek zdobí vítěze

Jan Vorel skončil na Přimrzlých koulích s Philippem Vignolem na druhé příčce, ale smutnit nemusel. Celkové vítězství na Central Bohemia Cupu mu sice uteklo o pouhých pět bodů, ale suverénně vyhrál juniorskou kategorii a především si za rámeček může dát další pódiové umístění. Na začátku turnaje navíc obdržel pohár za nejhlučnějšího hráče okruhu turnajů Čapek a také poukaz na startovné zdarma na všechny turnaje seriálu Central Bohemia Cup 2018. To původně obdržel Petr Mrázek, ale pěkným gestem ho přenechal mladému hráči, pro kterého tato sleva znamená mnohem víc.

Třetí místo na ořešském turnaji obsadil Jan Marhoul s Petrem Morávkem, kteří porazili Františka Kaplánka s Blankou Froňkovou. Central Bohemia Cup měl ještě dvě další kategorie. Nejlepší seniorkou se stala Jiřina Demčíková a nejlepším zahraničním hráčem byl Detlef Schwede z německého Chemnitzu.

Přimrzlé koule letos nebyly pouze o pétanque, hráči mohli nasát i blížící se vánoční atmosféru. K vidění totiž byly výstava Dřevěné a medové Muzea českých Vánoc a dřevěné jesličky v životní velikosti, které vlastnoručně vyřezal ředitel turnaje Vladimír Glaser. Ten se následně ještě objevil v televizním pořadu Sama doma, kde divákům předvedl tradiční staročeské zdobení vánočního stromečku.

Výsledky:

1.
Sylva Mrázková (PC Kolová)
Petr Mrázek (PC Kolová)

2.
Jan Vorel (Petank Club Praha)
Philippe Vignolo (Petank Club Praha)

3.
Jan Marhoul (CdP Loděnice)
Petr Morávek (PC Sokol Lipník)

Foto: Muzeum českých Vánoc
Zdroj: Jan Marhoul

Jak se turnaj líbil vám?

Organizace
7
Systém
7
Konkurence
6
Prostředí
4
Občerstvení
6
Ceny
6
Průměr
  Načítání, prosím počkejte yasr-loader

2 komentáře

  1. Krásné gesto Petra Mrázka, na konci sezóny, které pouze potvrdilo, že pokud ještě nemáme cenu fair play, určitě by si svého letošní , za mne kandidáta, vítěze ráda našla.
    A k tomu dávám Petrovi palec nahoru.

    Reply

Přidej komentář