Nakashi patřilo repre, ve Slezsku kralovali domáci

Nakashi patřilo repre, ve Slezsku kralovali domáci

Loděnice/ Albrechtice/ Chrudim – Za pétanque už není nutné jezdit každý víkend přes celou republiku. Síť regionálů po celém Česku houstne a hráč si může často vybírat z pestré nabídky. Přesně tak tomu bylo čtvrtou březnovou sobotu, kdy si každý přišel na své. Hráči z Čech vyrazili povětšinou do Loděnice na Nakashi Cup. Moravané, Slezané a Poláci obsadili tradiční Beraní koule v Albrechticích a ti z pomezí si zahráli turnaj Pétanque na výsluní. Z vítězství se ten den radovali hráči české mužské reprezentace, domácí tým i polská dvojice.

Nakashi Cup vyhrála doposud neporažená dvojice

Příjemné jarní počasí přilákalo do Loděnic 52 dvojic. Tento počet zajišťoval účast ve vyřazovacích bojích všem týmům s maximálně jednou prohrou po čtyřkolovém švýcaru. Nejlepší pozici do osmifinále měla dvojice Korešová-Žárský, která na bucholz předčila Morávka s Konšelem. Třetím týmem bez prohry v základní části byl Klír s Károu, ten však byl následně odstraněn dvojicí Škorničková-Čihák.

V prvním rodinném semifinále zvítězila po velikém boji mužská část rodiny Korešů nad mamkou a manželkou Alenou s Kamilem Žárským. „Kamil netrefil jen jednu kouli za celý zápas“ smekal Jirka Koreš ml. Alena s Kamilem následně nastoupili do zápasu o třetí místo proti dvojici Preuss-Brázda, která předtím nestačila na Konšela s Morávkem. Kvalitní útočnou hrou si vybudovali náskok 9:3, který ovšem k vítězství nestačil. Zlepšeným plasem se Preuss s Brázdou dotáhli a následně zápas otočili.

Finále nabídlo souboj dvou favoritů. V atraktivní střelecké podívané měli navrch Konšel s Morávkem, kteří otce a syna Korešovy nakonec porazili a možná nastartovali novou sérii – ještě spolu v dvojici v životě neprohráli. Část aktuální mužské reprezentace tak prokázala dobrou formu hned zjara. Podle prezidenta Petra Stokláska je poměrně velká šance, že by Češi mohli nakonec startovat na letošním mistrovství světa v Kanadě. Svoji účast jsme si sice na loňském evropském šampionátu nevybojovali, ale panuje předpoklad, že několik zemí například z Afriky na mistrovství z finančních důvodů startovat nebude.

Výsledky:

1. MÍSTO

Jakub Konšel
(POP Praha)

Petr Morávek
(PC Sokol Lipník)

2. MÍSTO

Jiří Koreš starší
(PC Havaj)

Jiří Koreš mladší
(PC  Havaj)

3. MÍSTO

Vladimír Brázda
(1.KPK Vrchlabí)

Michal Preuss
(POP Praha)

 

 

 

 

 

 

 

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
0
Systém
0
Konkurence
0
Prostředí
0
Občerstvení
0
Ceny
0
Průměr
 yasr-loader

Beraní koule patřily domácím

Tradiční albrechtický turnaj, vyhlášený především svojí pohostinností, byl zaplněn během minuty. O účast na něm nebojovali jen Češi, ale také hráči z Polska. Mezi šťastlivce se nakonec dostali i obhájci loňského vítězství Ivo Michálek s Františkem Kaplánkem. Čerstvý pětadvacátník celý den hledal svoji střeleckou formu z loňského roku, přesto se dvojice dostala až do semifinále. V něm svedla velice dramatický zápas s manžely Śliżovými, kterým nakonec podlehli tím nejtěsnějším rozdílem 12:13. V druhém semifinále byli šťastnější domácí hráči Václav Valík a neomylně placující Vojtěch Žiak, kteří přehráli Boguše Biela s Martinem Skopalem. Zápas o třetí místo se hrál ve vzrůstající zimě, ve které se více dařilo Bielovi se Skopalem, kteří tak brali bronz. Z celkového vítězství se nakonec radovala albrechtická dvojice, která na dobře známé půdě udolala zkušený polský pár.

Výsledky:

1. MÍSTO

Václav Valík
(PAK Albrechtice)

Vojtěch Žiak
(PAK Albrechtice)

2. MÍSTO

Andrzej Śliż
(Polsko)

Wioletta Śliż
(Polsko)

3. MÍSTO

Boguš Biel
(Polsko)

Martin Skopal
(Kulový blesk Olomouc)

 

 

 

 

 

 

 

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
0
Systém
0
Konkurence
0
Prostředí
0
Občerstvení
0
Ceny
0
Průměr
 yasr-loader

V Chrudimi byli na výsluní Poláci

Když to Polákům nevyšlo v Albrechticích, museli se snažit v Chrudimi na turnaji Pétanque na výsluní. A dvojice Dawid Matuszevski-Sergiuse Gadek se opravdu činila, když za sebou nechala všech zbylých 51 týmů. Ve finále Poláci porazili Viléma Medunu s Davidem Faltýnkem, bronz vybojovali Miloslava Kutá s Petrem Tománkem. Vítězové nezískali jen poháry a věcné ceny, ale i pochvalu od pořadatelů, jak je vtipně uvedeno v propozicích.

Výsledky:

1. MÍSTO

Dawid Matuszevski
(Polsko)

Sergiuse Gadek
(Polsko)

2. MÍSTO

Vilém Meduna
(Chrupek Chrudim)

David Faltýnek
(Hrode Krumsín)

3. MÍSTO

Miloslava Kutý
(SKP Hranice VI – Valšovice)

Petr Tománek
(SKP Hranice VI – Valšovice)

 

 

 

 

 

 

 

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
0
Systém
0
Konkurence
0
Prostředí
0
Občerstvení
0
Ceny
0
Průměr
 yasr-loader

 

 

 

2 Komentáře

  1. “ Zápas o třetí místo Michálek s Kaplánkem kvůli vzrůstající zimě skrečovali, Biel se Skopalem tedy brali bronz bez boje.“ ??????

    Reply
  2. Ahoj Boguši, omlouváme se za chybu, která vzešla z informačního šumu. Zápas byl samozřejmě odehrán a my gratulujeme k bronzu 🙂 V článku už to je opraveno.

    Reply

Přidej komentář