Nejlépe v Ořechu louskalo Carreau a Konšel

Nejlépe v Ořechu louskalo Carreau a Konšel

OřechSlunce, pohoda, cizinci a pétanque. V takovém duchu se nesl víkend v rozlehlé multiúčelové zahradě Vladimíra a Dany Glaserových. Již 22. ročník Prvomájových koulí Barona Prášila, zkráceně „Prášilky“, vyhráli bez ztráty kytičky Jakub Konšel s Pavlem Hodboděm. Ti zároveň vylepšili jeden neoficiální rekord. V nedělních jedničkách dominovali otec a syn Michálkovi, mezi které se dokázal ke stříbru probojovat v životním turnaji Vojta Zikmunda z PC Mimo Done.

Zpestření sezóny souboji se zahraničními hráči, mít to blízko domů či kempovat celý víkend pod rozkvetlými stromy. Různé motivy mívají hráči, kteří jezdí do Ořecha. V sobotu tuto možnost zvolilo celkem 65 dvojic, z toho 26 jich bylo z Dánska, Švédska či Německa. Ingo Wonsack či Detlef Schwede samozřejmě nemohli chybět. O kvalitním obsazení svědčí například účast čtyř mistrů České republiky jednotlivců. Kromě Jakuba Konšela, Ivoše a Tomáše Michálkových dorazil i kníratý Holanďan Paul Wagenaar – mistr ČR z roku 1999.

Být o jeden tým méně, mohly se hrát čtyřčlenné skupiny na dvě prohry s postupem do KO32. Takhle musely být skupiny tříčlenné s děravou KO64. Širší okruh favoritů začal postupně řídnout už od základních skupin. Neomylně a bez problémů ale postupovaly jen dva týmy, které se nakonec utkaly o vítězství. „Po skupinách jsem se byl podívat, v jaké části pavouka je Ivoš s Tomem. Naštěstí byli v té druhé a tak nehrozilo, že bychom je potkali dříve než ve finále,“ prozradil po turnaji Jakub Konšel. Ten uštědřil soupeřům společně s Pavlem Hodboděm tři kanáry za sebou a první body dostal až ve čtvrtém zápase za stavu 10:0. S hodnotou 49 tak stanovil neoficiální rekord v počtu bodů v řadě.

Celý den jsme hráli výborně a Pavel v zásadě vůbec nekazil. To byl základ úspěchu. Na druhou stranu je třeba uznat, že většina soupeřů proti nám tak nějak přestala hrát, nedostali se do tempa a to nám hodně pomohlo.“ Toto hodnocení už se ale nevztahovalo na finále proti Michálkovým, které bylo pro pražsko-brněnskou dvojici nejvyrovnanějším zápasem dne. 13:6.

V zápase o třetí místo pak porazila Sylva Mrázková s Romčou Hodboďovou švédskou dvojici pod vedením Gunnily Alhbin.

Výsledky:

1. MÍSTO

Jakub Konšel
(POP Praha)

Pavel Hodboď
(PC Carreau Brno)

2. MÍSTO

Ivo Michálek
(PC Carreau Brno)

Tomáš Michálek
(PC Carreau Brno)

3. MÍSTO

Sylva Mrázková
(PC Kolová)

Romana Hodboďová
(POP Praha)

 

 

 

 

 

 

 

Přístavní turnaj Piráta Morgana

Brňanům se výjezd na pétanque v tomto víkendu vyplatil. Hráči Carreau totiž neuměli nic jiného, než být na bedně – Michálci v sobotu druzí, Veronika Slobodová druhá v Chebu a Petr Juráň ve Valšovicích dokonce výhra. Vše dovršil nedělní turnaj jednotlivců, kde se mezi vítězného Ivoše Michálka a bronzového Tomáše dokázal vklínit pouze Vojta Zikmunda z nymburského PC Mimo Done. Pro něj to byl suverénně největší úspěch v kariéře okořeněný faktem, že hrál celý den s papírově těžkými soupeři.

Finále pak bylo napínavé do poslední koule, poměrem 13:10 se nakonec radoval osmifinalista MS jednotlivců z roku 2015 Ivoš Michálek. Tomáš v zápase o třetí místo porazil Petra Mrázka, který opět posbíral cenné bodíky do seriálu Bohemia Cup, jehož je obhájcem.

 

Výsledky:

1. MÍSTO

Ivo Michálek
(PC Carreau Brno)

2. MÍSTO

Vojtěch Zikmunda
(PC Mimo Done)

3. MÍSTO

Tomáš Michálek
(PC Carreau Brno)

 

 

 

 

 

 

Foto: Alena Vaníčková

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
6
Systém
6
Konkurence
5
Prostředí
5
Občerstvení
6
Ceny
6
Průměr
  Načítání, prosím počkejte yasr-loader

Žádné komentáře

Přidej komentář