Do Extraligy postoupí CdP Loděnice a POP Praha

Do Extraligy postoupí CdP Loděnice a POP Praha

Loděnice/Praha/Medlešice/Chrudim – Základní skupiny 1. ligy vyvrcholily závěrečným třetím kolem, které rozhodlo o postupujících do semifinále. V něm vítěz západní skupiny CdP Loděnice vyzve Hrode Krumsín B, v druhém semifinále se střetne Carreau Brno B s pražským POPem. Velké drama se odehrálo především ve skupině B, kde o postupujícím rozhodl až dodatečný nához posledního zápasu dvojic.

Skupina A

Loděnice měla před posledním utkáním s Osikou Plzeň zdánlivě výhodnou pozici, když držela v tabulce jednobodový náskok před ostatními. V případě prohry by ale téměř jistě nepostoupila. Tým kapitána Radima Nagyho ale položil základ už v jednotlivcích, když dokázal pět ze šesti zápasů vyhrát. Dílčí výhry v trojicích a dvojicích pak zformovaly konečné skóre 21:10 a jistotu postupu.

Zbytek skupiny bojoval na hřištích Kulové osmy v pražských Bohnicích. Adepty na postup byli především domácí a POP Praha, kteří měli po dvou kolech shodně dva body. Vzájemný zápas v předešlém kole nicméně favorizoval POP, Kulová osma tak musela vše vyhrát a čekat na zaváhání jednoho ze tří zakládajících klubů ČAPEK.

První příležitost byla hned s ambiciózním Petank clubem Praha, který vyhlásil utkání soubojem „o krále Prahy“ , přestože je poté čekala ještě Kulová osma, která mohla všechny předehnat. POP situaci zvládl a porazil mladý tým z Ořechovky poměrem 22:9.

Kulová osma mezitím bojovala se seniory z SK Pétanque Řepy. Ti dokázali zaskočit domácího favorita a v životní formě drtili soupeře hned od začátku. Po čtyřech vyhraných jednotlivcích dokonaly dílo zkázy obě vyhrané trojice. S konečným skóre 24:7 mohly Řepy slavit první výhru v 1. lize.

Když jsme dojeli v nejsilnější možné sestavě a věděli jsme, že nebudou hrát Krejčínovi (ale i ty už naši hráči na turnajích několikrát vloni i letos porazili) a Borovičkovi, tak jsem věřil, že bychom mohli vyhrát 16:15. Po dvojicích to bylo 8:4 pro nás a když jsme vyhráli oba triplety, výhra byla naše. Dvěma vyhranými dvojkami jsme to vylepšili na konečných a neskutečných 24:7! Chtěl jsem na našich hráčích, aby hráli s těmi nejlepšími hlavně v MČR klubů, kde je určitě potkáme. Tudy vede cesta k nejlepším výsledkům. Moc se jim nechtělo dostávat kanáry, ale už si vyzkoušeli v 1. Pražské lize, že sem tam někoho silného můžou potrápit a občas i porazit. Příští rok určitě budeme MČR klubů zase hrát. Hrát proti nejlepším je moc těžké, ale když nemají svůj den, je možné vše,“ komentoval výhru kapitán Řep Josef Procházka.

Odpolední utkání již jen korigovala konečné pořadí v tabulce, Petank Club porazil Kulovou osmu 22:9 a POP Praha si poradil s SK Pétanque Řepy poměrem 29:2.

Skupina B

Ještě napínavější situace před závěrečným kolem se nacházela ve východnější skupině B, kde měly první čtyři týmy shodně po dvou bodech. Z těch měl nejméně výhodnou pozici klub PK Sezemice, kterému zbývalo jediné utkání v Medlešicích s Velimí. Kdyby byla v novém systému možná remíza, tento souboj by byl jasným adeptem. Po jedničkách 6:6, po trojicích 11:11 a výhru na stranu Velimi v poměru 17:14 převážil až poslední zápas dvojic v poměru 13:11. Celkové skóre 112:111 hovoří za vše.

Okruh bojující o semifinále se tak zúžil na trojici týmů. Jako první si postup do vyřazovacích bojů vybojovalo Carreau Brno B, které zvítězilo v dopoledním utkání nad domácím Chrupkem 24:7. Hrode Krumsín B si mezitím poradil s béčkem Stolínu poměrem 22:9 a bylo tak jasné, že odpolední klání mezi Chrupkem a Krumsínem B bude přímým soubojem o druhé místo ve skupině.

Lépe začalo Hrode, když dokázalo vyhrát čtyři zápasy jednotlivců. Obě vyhrané trojice ale záhy poslaly Chrupek do výhody před závěrečnými dvojicemi. Zbytek utkání popisuje kapitán Chrupku Vilém Meduna: „Dozvěděli jsme se výsledek z Medlešic (Velim – Sezemice, pozn .red.) a věděli jsme, že nám stačí z dubletů jeden vyhrát. Vzhledem k tomu, že dvě dvojice Chrupku prohrály, naděje byly kladeny na dvojici Iva Medunová – Alex Li. Zápas s Františkou Karáskovou a Michalem Drmolou probíhal velmi opatrně, zvláště když se všichni aktéři dozvěděli, že vítězství posouvá celý tým do dalších bojů o postup do Extraligy,“ popisoval kapitán Chrupku Vilém Meduna.

„Chrudimská dvojice promarnila za nerozhodného stavu šanci ukončit zápas dohozením poměrně jednoduché koule a totéž se opakovalo i ze strany Krumsína. Za stavu 7:7 v posledním náhozu vystřelil Alex košonek do autu a o vítězi zápasu musel rozhodnout dodatečný nához. V tom byli šťastnější hosté, když byl posunut košonek k zadní lajně a dohození bodů bylo spíše dílem náhody. Závěr zápasu probíhal ve vzrušené atmosféře, což k takto důležitému utkání určitě patří. Po odehrání utkání se kapitáni obou týmu ubezpečili, že nadstandardní vztahy mezi oběma týmy i nadále trvají, což bude k vidění na turnajích ve Vědomicích a na Veveří,“ dodal Meduna.

O postupujících do Extraligy rozhodnuto

Z této skupiny tak postoupilo Carreau Brno B a Hrode Krumsín B. Jenže stále platí pravidlo, že v Extralize nemohou startovat dva týmy ze stejného klubu. Bez ohledu na výsledek play-off mají tedy kluby CdP Loděnice a POP Praha jistotu, že se navrátí do Extraligy, z které v roce 2016 společně sestoupily.

Zaplaťpánbůh se po dvou letech zase vracíme. Myslím, že nám dost pomohla výhra nad POPem, po které jsme viděli, že by to mohlo jít. Po prohře s Kulovou osmou v prvním utkání to bylo důležité povzbuzení,“ komentoval letošní úspěch předseda Loděnice Jan Marhoul. „To, že postupujeme automaticky je fajn, na druhou stranu nás zápas o všechno v semifinále mohl prověřit, jestli do Extraligy pro příští ročník opravdu patříme,“ dodal Marhoul.

Play-off se uskuteční 8. září v Brně. A nebude se hrát o málo, týmy Carreau B i Krumsín B se jistě budou snažit dokázat, že by na Extraligu měly.

Žádné komentáře

Přidej komentář