Extraligu vede suverénní Vrchlabí

Extraligu vede suverénní Vrchlabí

Extraliga klubů má za sebou druhé kolo, ve které na všechny týmy čekal jen jeden duel. Vrchlabí nezaváhalo a jako jediné bez ztráty bodu vede tabulku. Naopak obhájci z Carreau Brno prohráli už podruhé, když nestačili na silný Krumsín. Asi největším překvapením kola byla těsná výhra olomouckého Kulového blesku na domácí půdě Lipníku.

1. KPK Vrchlabí – PEK Stolín 27:4

Vloni Stolín zatápěl Vrchlabanům především v jedničkách a i letos to byla jejich nejsilnější disciplína. Skóre po tête-à-tête se už už schylovalo k remízovému stavu, Lucie Venclová ale nakonec v kritickém momentu vystřelila třináctý bod Ivety Hájkové, aby v dalším náhozu dokončila obrat na 13:12 a poslala domácí do mírné výhody. Vrchlabští pak prokázali sílu v týmových disciplínách a ve všech zbývajících zápasech nepustili soupeře přes 8 bodů. Hráči z Podkrkonoší si tak po hladké výhře s Olomoucí a těsným zdoláním Krumsína připsali třetí vítězství, které je poslalo do čela tabulky.

Carreau Brno – Hrode Krumsín 11:20

Hráči Carreau Brno hostili ve Slatině Hrode Krumsín. Byli sice na domácí půdě, která ale nebyla až takovou výhodou. Vždyť Petr Juráň s Robertem Janečkem tady před týdnem vyhráli MČR mužů. Na druhou stranu i Brňané měli mezi sebou čerstvého mistra Pavla Hodboďa. A i když ten své utkání jednotlivců nezvládl, mohli se domácí radovat z dílčího vedení 4:2. „To je snad poprvé, co máme po jedničkách pozitivní bilanci,“ radoval se Jan Michálek, který hecoval své spoluhráče zpoza lajny.

Carreau tak pro jednou nemuselo dotahovat, naopak mohli hrát trochu uvolněněji. To se jim ale nepodařilo. Krumsín do trojic nastoupil velmi suverénně a na obou hřištích zvítězil. Tím se situace zcela změnila a Brňané náhle museli vyhrát všechny tři dvojice. Úkol splnili Tomáš Michálek s Franckem Ferlayem, kteří rychle smázli Martina Pírka s Davidem Faltýnkem, jenže Ivo a Jan Michálkovi nedotáhli do konce obrat proti Robertu Janečkovi a Petru Juráňovi, kteří prokázali, že se momentálně nachází ve velmi dobré formě. Krumsínu se povedlo dotáhnout do vítězného konce i poslední zápas a tak si Hanáci připsali do tabulky druhé důležité vítězství. Naopak hráči Carreau, jejichž nové dresy zdobí šest mistrovských letopočtů, to budou mít letos s obhajoobu už velice komplikované. Po třech utkáních totiž mají na kontě jen jednu výhru.

PC Sokol Lipník – Kulový blesk Olomouc 15:16

Největší překvapení druhého kola Extraligy se zrodilo v Lipníku. Hráči v zelených dresech jsou na domácí půdě extrémně nebezpeční, tentokrát je ovšem zaskočili ve žlutém hrající Olomoučané. Ti po jedničkách vedli 4:2 a další výhru přidali v trojicích. Do posledního kola tak nastupovali s větším klidem než jejich protihráči a výhra Jiřího Voňky s Benjaminem Hildenbrandem zajistila Kulovému blesku tu nejtěsnější výhru 16:15.

„Přistupovali jsme k utkání od začátku s respektem, cílem bylo vyhrát, ale soupeř nastoupil v silné sestavě. Naštěstí jsme měli posilu v podobě Jonáše Konečného, který sice roky nehraje, ale když jednou za dvě sezóny hraje kluby, vždycky se nám daří. I postup do Extraligy právě přes Lipník se nám povedl s ním a díky němu. Na to dodnes nezapomněl Petr Morávek, který ho ráno neviděl rád,“ svěřila se s tajným trumfem Jonášova sestra Jana Konečná.

Lipník, který měl z prvního kola na kontě dvě výhry, tak ztratil důležité body a dovolil Vrchlabí odpoutat se v čele tabulky. Naopak Kulový blesk si po úvodních prohrách připsal cenný bod, který jej vyzdvihl ze dna tabulky.

POP Praha – CdP Loděnice 23:8

V Praze na Letné proti sobě nastoupili CdP Loděnice a POP Praha. Pražští měli jistě na paměti hořkou porážku, kterou utrpěli v Loděnici v sezóně 2016. Ta byla bolestným startem jejich sestupu z Extraligy. Letos Středočechy nepodcenili a zvítězili poměrně jednoznačně 23:8, když Loděničtí sbírali body jen v úvodních jednotlivcích.

„Skóre úplně přesně nedopovídá atmosféře utkání. Loděnice nás velmi nepříjemně zatlačila čtyřmi vítěznými souboji jednotlivců. Klíčový byl obrat v zápase trojic, kdy jsme dokázali s Kubou Konšelem a Pavlem Vlkem otočit neblaze rozjetý zápas proti Honzovi Marhoulovi, Jirkovi Froňkovi a Hynkovi Vyoralovi. V náhoze před limitem jsme uhájili cenný bod přes mohutnou střelbu soupeře a v posledním náhoze se kluci úplně vyházeli, až jsem si říkal, že to není možné,“ popisuje rozhodující zápas kapitán POP Ondřej Preuss.

Druhá pražská trojice pod vedením Romany Hodboďové totiž rychle zvítězila a po výhře ve dvojicích již nebylo místo pro překvapení a POP pohodlně dokráčel k celkovému vítězství. „Pomohl nám skvělou střelbou Kamil Žárský a směřujeme tak k našemu prvnímu cíli – udržet se,“ doplnil spokojený Preuss. Naopak Loděnice utrpěla třetí porážku ze tří utkání a s udržením už to má hodně nahnuté.

Průběžná tabulka Extraligy

Pořadí Tým Zápasy Velké body Malé body
1. 1. KPK Vrchlabí 3 3 72
2. Hrode Krumsín 3 2 63
3. POP Praha 3 2 52
4. PC Sokol Lipník 3 2 50
5. Carreau Brno 3 1 51
6. Kulový blesk Olomouc 3 1 30
7. PEK Stolín 3 1 26
8. CdP Loděnice 3 0 28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře

Přidej komentář