Marhoul přidává do své sbírky Pohár CdP Loděnice

Marhoul přidává do své sbírky Pohár CdP Loděnice

Loděnice: Z vítěztví na letos posledním turnaji kategorie prestige se v sobotu v Loděnici radoval domácí Jan Marhoul, když s Ivem a Tomášem Michálkovými ve finále po dramatickém zvratu porazili klubovou spoluhráčku Veroniku Slobodovou s Helenou a Lukášem Valenzovými. Bronz uhájili otec a syn Korešovi s Radkem Netušilem.

Turnaj o Pohár CdP Loděnice pořádal středočeský klub letos již po deváté. První tři ročníky soutěžily dvojice, od roku 2014 pak trojice. V tomtéž roce se turnaj zároveň posunul do kategorie prestige. 

Navzdory zimě a dešti využilo poslední letošní příležitosti zabojovat si na turnaji prestige pětačtyřicet tripletů z celé republiky.  Nepřízeň počasí a nižší účast přiměla pořadatele zkrátit základní část na čtyři kola místo původně avizovaných pěti. Díky tomu se finále dohrávalo lehce po osmé a nikdo z účastníků neumrzl. Do pěti hodin odpoledne měli účastníci také možnost využít přístupu do místního kulturního domu, aby se ohřáli a usušili mokré svršky.

Herní systém umožnil postup všem týmům se třemi výhrami. Mezi šestnáct nejlepších se vešel i triplet manželů Krejčínových s Pavlem Ferešem, který měl po základní části výhry pouze dvě. Sice se jim nepovedlo zopakovat předloňský úspěch v podobě čtvrté příčky, ale v dohrávkách se přesto vyhoupli na celkové deváté místo. 

Životní turnaj pro malého Froňka

Bez jediného zaváhání prošly švýcarem hned tři týmy, včetně medailistů Jana Marhoula s Michálkovými a Korešových s Netušilem. Z tří nejúspěšnějších týmů celého turnaje si drobné zaváhání v základní části dovolil pouze triplet Veroniky Slobodové, který hned ve druhém kole podlehl budoucím vítězům jednoznačně 13:5.

Z prvního místa vstupoval do KO tým Beranová-Korešová-Řehoř, ale jejich vítězné tažení turnajem zastavil už ve čtvrtfinále krumsínský triplet Františka Krpce. 

Překvapením turnaje se stala trojice Mrázek-Horáček-Froněk ml. Sedmatřicátý nasazený tým s nejmladším účastníkem turnaje Jiřím Froňkem ml. se dokázal probojovat až do čtvrtfinále, kde podlehl zlatému tripletu Jana Marhoula. Pro Jiřího Froňka ml. bylo celkové šesté místo doposud největším úspěchem na turnaji prestige. Bez zajímavosti není ani fakt, že o postup do KO se musel v základní části utkat se zkušeným týmem pod vedením svého otce Jiřího Froňka st. 

O titul nejlepší ženy na českém žebříčku se v jednom ze čtvrtfinálových zápasů utkaly ve vzájemném zápase Veronika Slobodová a Markéta Palicová. Ze souboje o prestižní titul vyšla vítězně Slobodová. 

Marhoul na svých turnajích umí

Jan Marhoul má letos neuvěřitelně úspěšnou sezónu. Z šesti turnajů, které během roku pořádal jeho klub, zvládl vyhrát čtyři včetně kvalifikaci na ME jednotlivců. I tentokrát stíhal mezi zápasy vyvěšovat výsledky, hlásit začátek a konec časového limitu a řešit řadu dalších provozních záležitostí, takže to vypadalo, jako by se do finále dostal jen tak mimochodem. V semifinále se přitom musel popasovat s favorizovaným týmem pod vedením Jiřího Koreše staršího a ve finále se zkušenou trojicí Slobodová- L. Valenz-Valenzová.

Zápas proti jihočechům měl Marhoulův tým od začátku ve své režii. Ivo Michálek nahazoval košon na dlouhé vzdálenosti a neomylně plasoval. Za stavu 10:6 pro loděnicko-brněnské trio měli soupeři jedinečnou šanci vyrovnat, kvůli smolnému odskoku Netušilovy koule byla ale z potenciální čtyřky nakonec jednička pro budoucího vítěze. Triplet Marhoul-I. Michálek-T. Michálek se radovaliz vítězství 13:6.

Ve finále to nejprve vypadalo na rychlou výhru pro tým Slobodová-Valenzová-L. Valenz. Se svým kolíčkem se dostali až na osmičku, zatímco soupeři uhráli pouhý bod. Okamžitě ale zkušeně využili náhozu košonku a Ivo Michálek nahodil devítku. Netrvalo dlouho a karta se začala obracet, protože Valenzovi i Slobodová měli s délkami problém jak na plase, tak na střele. Marhoul a otec a syn Michálkovi zvítězili 13:9.

Prezident klubu CdP Loděnice Marhoul proslul svou výřečností, proto jej redakce Pétanquera požádala o krátké interview, jaký to je pocit pořádat šest turnajů a čtyři z nich vyhrát? „Otrava,“ rozpovídal se Marhoul. Nakonec ale přeci jen ještě něco přidal: „Byl bych raději, kdyby turnaj připravil, odvedl a uklidil někdo jiný a já bych prostě jen vyhrál.“

Výsledky

Jan Marhoul
(CdP Loděnice)

Ivo Michálek
(Carreau Brno)

Tomáš Michálek
(Carreau Brno)

Veronika Slobodová
(Carreau Brno)

Helena Valenzová
(Varan Karlovy Vary)

Lukáš Valenz
(Varan Karlovy Vary)

Jiří Koreš st.
(PC Havaj)

Jiří Koreš ml.
(PC Havaj)

Radek Netušil
(PCBD)

2 Komentáře

 1. Jen tak mimochodem bych rád upozornil slečnu Boubínovou ,že zřejmě ten turnaj moc nesledovala . Za prvé ,pan Marhoul tam nebyl sám co se týče příprav na hřišti .Za druhé vyhlašování začátku a konce limitu jsem hlídal já ředitel turnaje Radim Nagy . Myslím ,že jsem na tu píšťalku pískal dost hlasitě ,aby si toho slečna Boubínová všimla … 🙂
  Koulím zdar
  Radim Nagy

  Reply
  • Máš pravdu, Radime. Za skvěle připravený turnaj děkujeme celému realizačnímu týmu CdP Loděnice, v čele s panem Nagym.
   V textu jsem narážela na několik konkrétních situací, kdy Pasík třeba čekal, až se dohraje poslední zápas kola, aby ti mohl bleskem donést výsledek. Nebo číhal u tabule a zapisoval výsledky. To sice dělá skoro každý pořadatel, ale málokdy ten turnaj vyhraje, protože pak obvykle hraje tužku.

Přidej komentář