Froňková se Zdobinským nenašli v Chrudimi přemožitele

Froňková se Zdobinským nenašli v Chrudimi přemožitele

ChrudimO tradiční podzimní turnaj v chrudimských Klášterních zahradách byl opět velký zájem, zúčastnilo se 55 dvojic. Čeští hráči mohli změřit síly i se zahraniční konkurencí díky početné výpravě z Polska i méně početné výpravě z Ukrajiny. Chrupkem pořádané turnaje jsou pokaždé zahajovány význačnými politickými osobami z okolí. Starosta města Chrudimi František Pilný popřál pěknou hru, předseda Chrudimské besedy Martin Dytrt se blýskl originálními cenami do turnaje a předseda sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník slíbil, že v budoucnu budeme do Chrudimi jezdit po novém okruhu.

Sluneční paprsky na podzim nepadají na hřiště tak dlouho jako v létě, systém tedy musí být zákonitě přísnější. Z pětikolového švýcara tak postupovalo jen 8 dvojic, hned 3 týmy s jednou prohrou zůstaly před branami play-off. Ani šestnáctka by ale nepomohla vítězům několika letošních turnajů Petru Vavrovičovi ml. s Jiřím Froňkem, kteří po dvou prohrách brali dvacáté místo. Přepište dějiny.

Jak už to tak bývá, ve čtvrtfinále není o kvalitní zápasy nouze a Kapucínova koule nám jich nabídla hned několik. Vítězové základní části Šebek-Vyoral nastoupili suverénně do prvního zápasu play-off proti týmu Vlach-Morávek. Inu, jak se říká -„pýcha předchází pád“ – tak i naši vítězové švýcaru opouští turnaj s medailí za účast ve čtvrtfinále.

Morávkova dvojice čelila v semifinále střelbě dvojice Venclová-Řezníček. Pozemní střely Petra Morávka se ale na terénu chrudimské Klášterní zahrady minuly účinkem a tak ani za pomoci osmičky se Vlachovi s Morávkem nepodařilo Vrchlabany zdolat.

Suverénně si mezitím počínala i dvojice Kačka Froňková s Michalem Zdobinským ml., kteří po kanáru v osmičce porazili v semifinále i Jiřinu Demčíkovou s Danou Tomáškovou. Ve výtečném výkonu nepolevili ani v posledním zápase dne, kde přehráli horaly poměrem 13:6, a vydobyli si právo natočit vítězný rozhovor na Youtube.

 

Autoři: Vladimír Brázda, Petra Kadavá

Foto a video: Kodl Cr

Výsledky

Kateřina Froňková
(PC Sokol Lipník)

Michal Zdobinský ml.
(PC Sokol Lipník)

Lucie Venclová
(1. KPK Vrchlabí)

Jiří Řezníček
(1. KPK Vrchlabí)

Jiřina Demčíková
(SK Sahara Vědomice)

Dana Tomášková
(UBU Únětice)

 

Žádné komentáře

Přidej komentář