Nymburskou nulou 0.2 se stal Tomáš Michálek

Nymburskou nulou 0.2 se stal Tomáš Michálek

Nymburk Unikátní dřevěnou trofej v podobě kuličkového počítadla si z Nymburka odvezl Brňan Tomáš Michálek, když v moravsko-slezském finále porazil Davida Bača z Orlové. Z dívčího souboje o třetí místo vyšla po dlouhém boji vítězně Margita Malá z Frapeca, která porazila jabloneckou Janu Lukášovou.

Druhý ročník nymburského turnaje jednotlivců poctilo v neděli svou přítomností sto osm hráček a hráčů z Česka, Slovenska, Švédska a Polska. Vzhledem k pondělnímu státnímu svátku zahájili pořadatelé turnaj slavnostním vyvěšením státní vlajky. Nezapomněli také zapálit svíčku za nedávno zesnulého kamaráda a spoluhráče Járu Krause. 

Na turnajích v Nymburce se již stává standardem vynikající catering, který zajišťují ženy, maminky a babičky hráčů. Luxusní počasí jako z katalogu cestovní kanceláře se specializací na babí léto se pak stalo třešničkou na dortu perfektního pétanque dne. Počasí a téměř letní atmosféra přiměla některé hráče k neobvyklým sportovním výkonům i v jiných disciplínách než v pétanque; Roman Kapeš přeplaval řeku Labe našíř tam i zpět. Viktora Šebka bude jeho výkon stát sud piva značky Hendrych, o který se spolu vsadili.

Hrálo se švýcarským systém na čtyři kola s limitem čtyřicet pět minut. Do KO 32 se tak nevešli pouze tři hráči se třemi výhrami. Většina favoritů bez problémů postoupila. Nedařilo se však obhájci z loňska Janu Marhoulovi, který zaváhal již v prvním kole a minulý rok stříbrný Petr Morávek postupoval, byť se třemi výhrami, až z pětadvacátého místa. 

Nemilosrdné KO se na historii neptá. Jiří Ondryáš vstoupil do play-off z prvního místa, ale už v osmifinále ho vyřadila Jana Konečná. Po švýcaru druhý Ivo Michálek dopadl podobně, když rovněž v osmifinále nestačil na Vojtu Bílka. 

Zato třetí nejúspěšnější hráčka základní části se ukázala být černým koněm turnaje. Margita Malá, v turnaji nasazena jako čtyřiapadesátá a pro mnohé místní hráče zcela neznámá, našla svého přemožitele teprve v semifinále, kde nestačila na suverénního Davida Bača. Ten inkasoval první prohru teprve ve čtvrtém kole základní části, pak ale chytil druhý dech a probojoval se až do finále. 

Jeho finálový soupeř Tomáš Michálek pro změnu zaváhal hned ve druhém kole proti Vojtovi Bílkovi, ovšem pak už nic neponechal náhodě. Kolem sedmé hodiny večerní se stal novým dočasným majitelem na míru vyrobené putovní trofeje. „Vypadá to, že v Nymburku se mi daří,“ připomněl vítěz i svoji jarní výhru na Koulích Elišky Přemyslovny, kterou vybojoval s Petrem Vavrovičem mladším.

Pořadatelé se na rozdíl od loňska rozhodli vynechat B turnaj a zvolili raději systém dohrávek. Řada hráčů se však místo dohrávání rozhodla podpořit úspěšnější kolegy, celé KO se proto hrálo za nebývalého diváckého zájmu a podpory. 

« z 2 »

Foto: Vojtěch Zikmunda

Výsledky

Tomáš Michálek
(Carreau Brno)

David Bačo
(TOP Orlová)

Margita Malá
(Frapeco)

 

1 komentář

Přidej komentář