2. bitvu o Terezín opanovali vrchlabští kluci

2. bitvu o Terezín opanovali vrchlabští kluci

Terezín – Neuběhl ani půlrok a pétanqueři se opět sjeli do Terezína sehrát druhou bitvu o toto město. Zatímco ke konci roku se z vítězství těšili Petr Vavrovič mladší, Tomáš Michálek a Vojtěch Lukáš, tentokrát si nejlépe vedlo vrchlabské trio Bílek-Bílek-Michalička. To ve finále dokázalo porazit právě tým se sběratelem prvních míst Petrem Vavrovičem mladším. Bronz v útrpném zápase vybojovala trojice Koreš-Kauca-Resl.

2. Bitva o Terezín měla v dodatku svého názvu „Cena kladrubského vraníka“, která odkazuje k tradičnímu zimnímu turnaji ve Slatiňanech. Tam se ovšem letos rekonstruuje místní jízdárna, a proto terezínský turnaj pro letošek spojil obě akce tak trochu v jednu. Zimní prestiže se zúčastnilo 39 týmů, kapacita tedy byla naplněna a pro velký zájem už jeden z organizátorů turnaje Milan Mikyška plánuje, jak zařídit, aby se příště mohlo turnaje zúčastnit ještě více hráčů.

Natěšení byli po zimní pauze všichni, ne všem se ale zkraje sezóny dařilo. Až na předposledním místě se po čtyřkolovém švýcaru umístil již zmíněný Mikyška s Kateřinou Froňkovou a Petrem Fafkem a do vyřazovacích bojů se nedostali ani třetí nasazení Slobodová-Palicová-Lukáš, sedmí nasazení manželé Lukášovi s Ivem Michálkem nebo drážďanští Němci Lauche-Riedel-Endler. S odřenýma ušima se do šestnácky z posledního postupového místa dostala trojice Froňková-Morávek-Zdobinský ml. Takové štěstí neměli loňští vítězové Vraníka manželé Pillerovi s Milošem Přibylem, kteří skončili na prvním nepostupovém místě.

Velká jízda Vrchlabanů

Na druhé straně se o postup vůbec nemusely strachovat týmy Ondryáš-Valenz-Srnský a Jany Konečné s bratry Michálkovými, které ve švýcaru nepoznaly hořkost prohry. Jenže ve čtvrtfinále první zmíněný tým nestačil v dodatečném náhozu na triplet pod vedením Petra Vavroviče ml. a Michálkům s Konečnou vůbec nevyšlo semifinále proti Vrchlabanům. S těmi sehráli velmi kvalitní semifinále i na loňském Vraníkovi, kdy nakonec zvítězili, tentokrát to ale byl koncert jen z jedné strany – té vrchlabské. Bílkovi s Michaličkou dominovali od začátku utkání a nakonec zvítězili jednoznačně 13:1.

„Nejhorším na tom je, že jsme prohráli tak rychle a na zápas o bronz budem minimálně hodinu čekat,“ řekl Jan Michálek, načež si i druzí semifinalisté podali ruce. Tým Froněk-Vavrovič ml.-Marhoul se totiž s Korešem, Kaucou a Reslem taky nemazal.

Teprve druhý turnaj nové sezóny a už se zdálo, že Petr Vavrovič bude sbírat první místa jako na běžícím páse stejně jako loni. Ve finále se totiž jeho tým dostal do vedení, nakonec ale Vrchlabané začali hrát svoji hru a zvítězili. „Jsem vážně hrozně šťastný,“ radoval se z prvního místa Dan Bílek.

Zápas o třetí místo měl silnou diváckou kulisu v podobě promrzlých Iva Michálka a Kamila Žárského, výkony hráčů je ale příliš nerozehřály. Ani jeden z týmů nepředváděl moc dobrý výkon, Michálkům s Konečnou se ale vůbec nepovedl nához za vyrovnaného stavu 9:9 a triplet Jiřího Koreše si čtyřmi body zajistil třetí místo.

Na hráče na stupních vítězů čekaly prize money, poháry a škvarky. Celý turnaj rychle odsýpal a odpoledne hráče zahřál guláš.

Výsledky

Daniel Bílek
(1. KPK Vrchlabí)

Vojtěch Bílek
(1. KPK Vrchlabí)

Lukáš Michalička
(1. KPK Vrchlabí)

Petr Vavrovič ml.
(PC Sokol Lipník)

Jan Marhoul
(CdP Loděnice)

Jiří Froněk
(CdP Loděnice)

Jiří Koreš st.
(PC Havaj)

Jindřich Kauca
(PC Kolová)

Jan Resl
(POP Praha)

Foto: Sahara Vědomice, Jan Michálek

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
0
Systém
0
Konkurence
0
Prostředí
0
Občerstvení
0
Ceny
0
Průměr
 yasr-loader

3 Komentáře

  1. Díky, za bleskovou reportáž z druhé zimní prestige.
    A jen malinké upřesnění: tým Jirky Koreše st. se v turnaji a ani v KO s týmem Lukášem Valenzem nepotkal…. musel to být někdo jiný😉.

    Reply
    • Díky za reakci a omlouvám se za nepřesnost. Již jsem opravil, pevně věřím, že správně 🙂

  2. Celodenní chlad a zkřehlé prsty se na hře nemohly neprojevit. A také těžký terén. Naopak, líbila se mi snaha o aktivní petank se střelou. Koule 20 čísel před košonem se musí střílet, jinak by mě taková hra nebavila. A to se tady dělo. A hlavně byla vidět fér hra a dobrá nálada.

    Reply

Přidej komentář