Terezín pohltil dvoudenní pétanque maraton

Terezín pohltil dvoudenní pétanque maraton

Terezín – O víkendu proběhla v pevnostním městě 3. a taky hned 4. bitva o Terezín, kterou zorganizovala Sahara Vědomice v čele s Milanem Mikyškou v místní jízdárně. I přes složitost doby, kdy se některé týmy rozpadaly na poslední chvíli z důvodu nemoci či karantény, dorazily oba dny přes tři desítky tripletů, které letošní sezóně ještě nechtěly dát definitivní vale. V sobotu hřištím se specifickým povrchem kralovali Kačka Froňková, Vojta Lukáš a Tomáš Michálek, v neděli zvítězili mladí němečtí hráči v růžových mikinách.

„Koukejte zítra ráno všichni přijet, jinak v Terezíně u snídaně prasknu,“ tak ředitel turnaje Milan Mikyška odšpuntoval 3. bitvu o Terezín, když na Facebooku sdílel fotku koblih připravených k sobotní snídani. A i když se některé týmy musely na poslední chvíli odhlásit, dorazilo dostatek pétanquerů, kteří zamezili tomu, aby Milan přišel o svoji taneční figuru! Teď vážně, na udusaném povrchu, do kterého se stejně koule s oblibou zavrtávaly až po pas, se sešlo přes 30 tripletů. Těm Milan na úvod sdělil také jedno pravidlo, které se běžně nemusí aplikovat tak často, ale v jízdárně si ho hráči užili habaděj. Totiž ve chvíli, kdy košonek přestal být z kruhu viditelný, tedy zůstal například zabořený pod koulí, nához se eliminoval. Nejednou pak nastávala situace, kdy se jednotliví hráči střídali v kruhu a v dobrém se dohadovali, kdo ještě košonek vidí a kdo už ne.

Se specifickým povrchem, kvůli kterému se někdy pétanque měnil na přetlačovanou, si některé týmy nedokázaly pomoci. Největším překvapením asi byl nepostup ze čtyřkolového švýcara týmu Kauca-Resl-Marhoul. To vlilo do žil energii především Ivu Michálkovi, který s Jindrou Kaucou svádí až do konce sezóny souboj o první místo na žebříčku. Před bitvami o Terezín měli oba hráči shodný počet bodů. Ivo ale na celkové prvenství zřejmě nedosáhne, podle jeho propočtů potřeboval dojít alespoň do finále, což se nakonec nepodařilo. Nekompromisní stopku totiž jeho týmu v semifinále vystavil triplet Davida Bača, Jirky „Strejdy“ Ulmanna a velmi dobře hrající juniorky Sáry Valoškové.

Tým složený z hráčů z Orlové a Polouvsí ale ve finále nenavázal na své dobré výkony a rychle prohrál s trojicí Froňková-Lukáš-Michálek, která tak dosáhla na zlaté pohárky za 1. místo. Naopak zápas o třetí místo se nakonec protáhl na více než dvouhodinový urputný souboj, který nakonec při skóre 13:12 vyzněl přívětivěji pro triplet Blanky Froňkové, Petra Vavroviče st. a Petra Morávka.

Neděli dominovali Němci

V neděli dorazilo o pár týmů méně, přesto se jednalo o dobře obsazený regionál. Venku oproti sobotě přituhlo a někteří hráči bojovali nejen proti soupeřům, ale i zimě a zkřehlým prstům. Na to fungovala nejlépe bramboračka, stejně jako gulášovka v sobotu.

Nejvíce se dařilo mladým německým hráčům v růžových mikinách, kteří nakonec celý turnaj vyhráli, když si ve finále poradili s týmem Proroková-Michálek I.-Kauca. Bronz vybojovali Bára Kašparová, Milan Kulhánek a Aleš Klouda, kteří zdolali Ivanku Dlouhou, Pepu Kamaryta a Miloše Přibyla.

A kdo vyhraje 5. bitvu o Terezín? 

1 komentář

  1. Skvělý turnaj, v sobotu jsem si to moc užíval. Děkuji Milanovi a ostatním organizátorům.

    Reply

Přidej komentář