MČR 55+ vyhráli Felčárek, Ondryáš a Řehoř

MČR 55+ vyhráli Felčárek, Ondryáš a Řehoř

Stolín – Po celodenním klání je nejúspěšnější v životem nejostřílenější kategorii pražské trio Felčárek-Ondryáš-Řehoř, které ve finále porazilo Moravany pod vedením Bukovčíka. Bronz putuje také na Moravu a to na krcích rodiny Krpcových. 

Na mistrovství České republiky 55+ letos přijelo do Stolína 22 týmů. Celý den bylo proti předpovědi ideální petanquové počasí. Po projevech a státní hymně se rozehrály zápasy se 75 minutovým limitem do osmičky. Turnaj probíhal bez problémů, takže po třetím kole zbyl čas na krátkou přestávku na oběd. Iva Ježková každému osobně ugrilovala krkovičku. Komu zbyl ještě čas na menší siestu, jen ztěžka se zvedal na čtvrté kolo.

Již základní část přinesla pár překvapení. Před branami osmičky zůstali například  loňští vítězové Hvížď, Harašta a Šlapanský nebo manželé Krejčínovi doplněni o Oldu Brože a Pavla Fereše. V osmičce vyhrál tým Felčárka nad trojicí Antona, Krassa porazil Vaníčka, slezský triplet v čele se Ševčíkem zdolal tým Pachly a Krpcovi zvítězili nad čtveřicí manželů Korešových a Fafkových.

Premiérový titul pro Felčárka

Další průběh mistrovství nabídl hned několik překotných zápasů a velké drama nabídlo i finále dvou zkušených tripletů. Úvod se lépe vydařil albrechtickému triu Bukovčík-Ševčík-Vajčovec, které loni reprezentovalo české barvy na mistrovství Evropy v Monaku. Vedení 5:0 ale dlouho neudrželo, z mužských reprezentací ostřílení Řehoř a Ondryáš spolu s Felčárkem rychle srovnali na 5:5.

,,Jenže pak jsme zas dostali bůra,“ popisoval průběh Řehoř. Jenže jeho tým se z náhlého nepříznivého stavu 5:10 nesložil, naopak zabral a soupeřům už nedopřál ani jeden bod. Pražské trio se tak mohlo radovat z mistrovského titulu.

Pro bývalou českou žebříčkovou jedničku ani pro Jirku Ondryáše to není nic nového, ale třetí člen týmu se velkého úspěchu konečně dočkal až nyní ve veteránské kategorii. ,,Jarda Felčárek ještě na kontě žádný mistrovský titul neměl, toto je jeho prémiový,“ těšil se i za něj Řehoř.

Felčárek si bohužel neodbude svůj první reprezentační start, protože toto mistrovství nebylo postupové. Evropští veteráni se totiž příští rok nehrají. Bronzové medaile nakonec vybojovala trojice Krpcová-Krpec-Krpec.

Výsledky:

1.
Miroslav Řehoř (Frapeco)
Jiří Ondryáš (Frapeco)
Jaroslav Felčárek (Frapeco)

2.
Jan Bukovčík (PAK Albrechtice)
Jaroslav Ševčík (PAK Albrechtice)
Kamil Vajčovec (PAK Albrechtice)

3.
Jana Krpcová (Hrode Krumsín)
Miroslav Krpec (Hrode Krumsín)
František Krpec (Hrode Krumsín)

Autoři: Petr Fafek, Jan Michálek