Pétanquer vznikl jako neoficiální pétanque server, jehož účelem by mělo být volně navázat na oblíbené fórum Kulový blesk a zájemcům přinášet informační servis především z českých turnajů. Nyní tak již nebudete bloudit v mlze a přes tři kolena zjišťovat, kdo že to na druhé straně, nedej bože za hranicemi naší republiky zvítězil. Tým redaktorů totiž bude co nejaktuálněji zprostředkovávat reportáže z turnajů, a tak se k výsledkům dostanete dřív, nežli Pavel Vlků odhodí kouli.

O pokrytí všech pétanque aktualit se stará šestičlenná redakce, kterou tvoří Veronika Slobodová, Vendula Boubínová, Vladimír Brázda, Ondřej Preuss, Jiří Grepl a Jan Michálek. Nejsme ale uzavřená skupina, přečíst si můžete i články od dalších spolupracovníků.

Jan Michálek

Šéfredaktor, editor a grafik

Carreau Brno

Jiří Grepl

Redaktor, sociální sítě

Carreau Brno

Vladimír Brázda

Redaktor, IT

1. KPK Vrchlabí

Veronika Slobodová

Redaktorka, sociální sítě

Carreau Brno

Ondřej Preuss

Redaktor, právník

POP Praha

Vendula Boubínová

Redaktorka

Pétank Club Praha

Kdybychom ale pořád dokola psali jen o právě odehraných turnajích, byla by to nuda. Ne, neplánujeme zakládat bulvární rubriku o tom, kdo se odvážil v čem hrát a kdo s kým postává podezřele dlouho v jednom kroužku, ale oživení přinesou fotogalerie, videa, rozhovory a také bohaté statistiky. Neříkejte, že vás nezajímá, kdo držel nejdéle post české žebříčkové jedničky nebo kolikrát David Faltýnek vyklepl Jiřího Grepla.

Spolu s fórem se rozjíždí také facebooková stránka  se stejným názvem, na které budou pravidelně publikovány další zajímavosti ze světa pétanque. Kromě informací ze zdejších luhů a hájů na něm budou překládány zajímavé články ze zahraničí, které by vám mohly rozšířit pétanque obzory. Barevné a stylové fotografie vám také přinese náš instagramový profil Pétanquer.

Přejeme mnoho úspěchů na hřišti a příjemné čtení zde na Pétanquerovi, jehož hlavní principy jsou obsaženy přímo v jeho názvu:

P = Pétanque. Jde nám hlavně o sportovní stránku. Žabomyší války o hustotě guláše zůstávají v pozadí.
É = Étos. Píšeme pro lidi, kterým jde o fair play a kteří sdílí vyšší princip mravní.
T = Tabulky. Statistika věda je, nám však není cizí.
A = Aktuálnost. Informace z turnajů se snažíme publikovat co nejdříve po konci turnaje
N = Ne anonymitě. Pod své články a názory se podepisujeme. Dělejte to taky tak.
Q = Quo vadis. Chceme tímto fórem posunout český pétanque alespoň o krůček dál.
U = Univerzálnost. Výsledkový servis, názory, dění ze světa, to vše na jednom místě.
E = Entuziasmus. Jsme odhodlání obětovat neděle a vydat ze sebe to nejlepší.
R = Rozhovory. Do hlav hráčů člověk nevidí. My vám je trochu pootevřeme.