Titul putuje do Krumsína, dalšími mistry jsou Krpcovi!

Titul putuje do Krumsína, dalšími mistry jsou Krpcovi!

Lipník – V sobotu 6. července se konalo již jedenáste MČR seniorů, nebo taky MČR 55 plus. Což znamená, že tentokrát se mládež starala o průběh a starší generace hrála. Nejlépe se s hřišti a soupeři vypořádalo rodinné trio ostřílených hráčů – Krpcovi. Jana, Miroslav a František se tak zapíší do historických statistik jako jedenáctí držitelé tohoto titulu.

Toto mistrovství hráček a hráčů 55 plus se hraje od roku 2009. První tři ročníky se odehrály jako samostatné šampionáty žen i mužů. Od roku 2012 se hraje tento mistrovský turnaj jako smíšený a slouží zároveň každý druhý rok jako kvalifikace na ME v této kategorii. Celkem si za 10 let na putovní pohár pro vítěze sáhlo 24 hráček a hráčů z 15 klubů. Tím dosud nejúspěšnějším je Jiří Koreš st., který se může pyšnit ziskem 5 titulů. Čtyřikrát za klub PC České Budějovice a jednou za HAVAJ CB. Nejúspěšnějším klubem je Varan Karlovy Vary se ziskem 8 titulů.” přiblížil nám historii turnaje Ivo Michálek, který se kromě hraní věnuje i statistice. 

Pořadatelé z Lipníka nenechali nic náhodě a ráno přivítali hráče i hráčky s úsměvem jim vlastním. Na osmadvacet týmů čekal čtyřkolový švýcar s postupem do KO16. Systém dal hráčům možnost zaváhat, postoupit mohlo dokonce až šest z devíti týmů s dvěma prohrami. I to napomohlo skutečnosti, že žádný z favoritů neskončil za branami KO. Jediný tým, který ve švýcaru nepoznal hořkost pořážky byl vědomicko-kostomlatský triplet pod vedením Pavla Kocourka. 

Jakmile se ale rozehrálo KO, začla se rodit i překvapení. Hned v prvním kole podlehl favorizovaný tým obhájců ve složení Koreš-Fafek-Bureš trojici pod vedením Rudy Vaníčka. “Nenašli jsme na ně recept. Přeplasovávali nám deseticentimetrové koule a my nevěděli, co s tím dělat,” okomentoval průběh zápasu Jirka Koreš. 

V dalším kole měli na mále pozdější vítězové, když v naprosto vyrovnaném zápase proti výborně hrající ženské trojici Korešová-Fafková-Šplechtová zvítězili jen s dvoubodovým rozdílem na časový limit 11:9. 

Je pravda, že ráno zaplavily hřiště v Lipníku zelené dresy Vrchlabí, dokonce se někteří hráči vyjádřili, že to tam vypadá jako otevřené mistrovství Vrchlabí. Do vyřazovacích bojů ale hráči z Krkonoš nezasáhli. Alespoň ne přímo. Co však zasáhlo byla vrchlabská “osmička”. Obě semifinále skončila totiž shodně 13:8. Na jednom hřišti ve prospěch Lenky a Leoše Krejčínových doplněných o Pavla Fereše, kteří si poradili s týmem  Kocourek-Kulhánek-Vaníčková. Na druhém hřišti trio Krpcových porazilo klubově jednotný tým z PCP Lipník Horálek-Pažout-Bílek R.

Finalisté byli jasní a všichni s napětím očekávali tuhý boj o titul. Jenže žádný boj se nekonal, východ proti západu, Morava versus Čechy, titul ve hře… Nic. Krpcovi sfoukli Krejčínovi jako svíčku a uštědřili jim finálového kanára. O třetí místo se nehrálo, jelikož hráči PCP Lipník měli rodinné povinnosti a bronz přenechali dámě. 

foto: Pavla Beranová

 

Výsledky

Jana Krpcová
(Hrode Krumsín)

Miroslav Krpec
(Hrode Krumsín)

František Krpec
(Hrode Krumsín)

Lenka Krejčínová
(Kulová osma)

Leoš Krejčín
(Kulová osma)

Pavel Fereš
(PK 1293 Vojnův Městec)

Alena Vaníčková
(Sokol Kostomlaty)

Pavel Kocourek
(SK Sahara Vědomice)

Milan Kulhánek
(SK Sahara Vědomice)

 

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
0
Systém
0
Konkurence
0
Prostředí
0
Občerstvení
0
Ceny
0
Průměr
 yasr-loader

1 komentář

Přidej komentář