Jindra Kauca získal v Terezíně double

Jindra Kauca získal v Terezíně double

TerezínTerezínská jízdárna s monumentálními krovy se pomalu ale jistě zapisuje mezi stálé destinace v čapkovské termínové listině. Vždyť tento rok se zde uspořádá celkem šest turnajů, z nichž dva jsou naplánovány na listopad. Specifický povrch uválcované směsi písku a drcené geotextílie je milosrdný především pro plaséry, střelci to mají o poznání těžší. Nezřídka kdy jsou k vidění střely, které i při minutí cíle končí poblíž košonku.

Oba turnaje se zařadily do kategorie regionál, nicméně minimálně obsazením šlapaly na paty i kategorii prestige. Do Terezína si totiž našlo cestu hned osm hráčů a hráček z první desítky žebříčku a nechyběla ani zahraniční konkurence v podobě dvou slovenských a jednoho polského tripletu.

5. bitva o Terezín

V sobotu startovalo 32 trojic, které se utkaly ve čtyřkolovém švýcaru o postup mezi nejlepších šestnáct. Bez prohry prošli do osmifinále hladce dva týmy – I. Michálek, T. Michálek, K. Froňková a letošní reprezentační mužské družstvo J. Marhoul, J. Kauca a L. Valenz. Druzí jmenovaní pak zdárně dokráčeli až do finále, kde je vyzvali tři lipničtí Petři Vavrovič, Morávek a Fafek. Po vyrovnaném začátku za stavu 3:3 bodovala třikrát za sebou repre a vytvořila si tak rozhodující náskok. Lipník ještě snížil na 6:8, ale závěr patřil opět týmu Jana Marhoula, který zvítězil poměrem 13:6. Třetí místo vybojovala moravská trojice Bačo, Olšar a Janík.

6. bitva o Terezín

V neděli startovní pole lehce prořídlo na 21 trojic, čtyřkolový švýcar se tak hrál o postup do čtvrtfinále. V sestavách největších favoritů nezůstal po sobotě kámen na kameni. Finále si zopakovali dva hráči. Jindra Kauca společně s Davidem Bačem a Ivošem Michálkem bojoval o titul pomyslného nejlepšího hráče víkendu s Petrem Vavrovičem, který hrál s Kačkou Froňkovou a Tomášem Michálkem. Za stavu 12:7 pro tým Jindry Kaucy dostala věkově mladší trojice šanci zvrátit zápas na svoji stranu. Po smolném plasu, který vyrazil hned tři vlastní koule najednou, se vedoucí tým dostal ke košonku až na poslední kouli. Carreau soupeře by dávalo slušnou šanci na šestku, jenže tři minely překlopili situaci na boj o záchranu. Poslední dva plasy se ale těsně nevešly, trojice Kauca, Bačo a I. Michálek tak zvítězila poměrem 13:7. Jindra Kauca nepoznal za celý víkend přemožitele a mohl slavit jedinečný terezínský double. Třetí místo vybojovali nejtěsnějším rozdílem 13:12 Slováci ve složení Matej Kankara, Etela Krchňáková a Oľga Withworth.

Velké díky vědomickým organizátorům Milanu Mikyškovi a Simoně Horáčkové posléze vyjádřila na Facebooku celá řada spokojených účastníků petánkového víkendu.

Za necelý měsíc na viděnou!

Žádné komentáře

Přidej komentář