Tropické mistrovství mixů ovládli manželé Hodboďovi

Tropické mistrovství mixů ovládli manželé Hodboďovi

Šerkovice S podmínkami připomínajícími spíše některých z extrémních závodů v poušti Kalahari se na mistrovství smíšených dvojic nejlépe vypořádali Romana a Pavel Hodboďovi, kteří ve finále porazili Kristýnu Bartošovou s Lubomírem Srnským. Jindřich Kauca překvapivě neskončil čtvrtý, nýbrž třetí, skvělým plasem ho doplňovala Sylva Mrázková.

Vedro, dusno a pak zase vedro

Netradiční šerkovický areál si pro 150 účastníků mistrovství mixů přichystal počasí, které v Česku dlouho nepamatujeme. Teploměr ukazoval přes třicet stupňů už v průběhu prvních ranních zápasů, jež se hrály ve skupinách na dvě prohry, a kolem poledne neměl daleko k explozi. Vedro a tvrdý kutálivý terén způsobily řadu překvapivých výsledků již ve skupinách, což znamenalo, že někteří z adeptů na nejcennější kovy se do hlavní vyřazovací části museli prokousávat ještě děravou 64 KO.

Tento osud potkal například Šarku Moosovou s Jiřím Greplem, Janu Konečnou s Tomášem Michálkem nebo Markétu Palicovou s Vojtěchem Lukášem, kteří si sluníčka užili opravdu plnými doušky. „Odehrál jsem už tři těžké zápasy ve skupině, teď jsem prohrál čtvrtý zápas dne a končím v 64 na turnaji, kde je  75 týmů, to snad není ani možné,“ žertoval Lukáš Michalička, jenž prohrál právě v první přímém eliminačním kole s dvojicí v čele s Moosovou. 

Brzký konec favoritů

Již 32 KO proti sobě postavila některé velice silné dvojice. Manželé Korešovi poslali do dohrávek Palicovou s Lukášem, Kateřina Froňková s Petrem Vavrovičem ml. překvapivě jednoznačně podlehli Moosové s Greplem a v bratrovražedném souboji sourozenců Skopalových byl úspěšnější Martin, kterého doplňovala Hana Šrubařová. Když hned o kolo později skvěle hrající Bartošová s urputným a emotivním Srnským porazili Korešovy, bylo jasné, že vrchlabský černý kůň míří ten den vysoko.

Ještě vetším překvapením byly výkony dvojice ve složení Gabriela „Neomylná Umisťovačka“ Krupicová a Martin „Rocher“ Pírek. Ti v šestnáctce porazili Janu Konečnou s Tomášem Michálkem a ve čtvrtfinále dotáhli i vyrovnaný zápas proti Moosové s Greplem. Za stavu 12:11 pro tým Krupicové dokonce Pírek excelentně vystřelil košon na devět a půl metru, když už to vypadalo, že ambiciózní tým Moosové zápas dohraje. 

Zase ta osmička

Krasojízda moravského dua pokračovala i v semifinále proti Bartošové se Srnským. Za stavu 5:5 však podle slov Vladimíra Brázdy udělali osudovou chybu, když dali trojku. Od té chvíle se v jejich téměř strojovém výkonu začaly objevovat trhliny a nepřidali už ani jeden bod. Že by na té vrchlabské osmičce přece jen něco bylo? Podle Pírka za to mohla spíš v obrovské pohodě hrající Bartošová: „Za celý zápas snad neudělala chybu a já jsem byl od prvního náhozu na střele pod tlakem.“

Druhý zápas mezi Mrázkovou s Kaucou a Hodboďovou s Hodboďem nabídl drama hodné kolumbijské telenovely. Ve skvělé formě hrající Kauca díky vydařené těžké střele na trojku přes vlastní dostal příležitost matchballové koule, když mělo manželské duo kolíček už na dvanáctém bodu. Kauca však projel a v následujícím náhozu se s Mrázkovou vyházeli hned na druhou kouli soupeře. Hodboďovi tak utekli bábě z lopaty druhý zápas v řadě. Čtvrtfinále proti Veronice Slobodové a Danu Bílkovi totiž rovněž dokázali rozhodnout za stavu 9:12, kdy se vystřeleným košonem za čtyři body a konec vyznamenal Hodboď.

Plaserské finále

Finále se vyznačovalo vysokou kvalitou a diváckou atraktivitou. Obě dvojice se pravidelně střídaly po jedné dobré kouli a zejména plaserská kvalita zápasu byla výborná. Brněnské duo se brzo dostalo do mírného vedení, zde však podle vrchlabských fanoušků opět zaúřadovala osmička, na které se oba týmy srovnaly. V tu chvíli se vytáhl Srnský, který vyťuknul soupeřovu kouli na lajně snad na 14 metrů a doházel trojku na 11:8. V závěru zápasu ale Hodboďovi udrželi pevnější nervy a prostě a jednoduše dokázali naplasovat více dobrých koulí, než byli Vrchlabáci schopni vystřelit. „Ach ta hlava, ta hlava, ta hlava…“ popisoval příčiny prohry těsně po utkání Srnský.

Bronz vybojovali poměrně jasně Mrázková s Kaucou. „Už jsme nedokázali sebrat síly, v průběhu celého dne jsme totiž porazili některé opravdu silné dvojice a klást odpor takovým hráčům nejde donekonečna. Jsem na nás dneska ale opravdu pyšný,“ pochvaloval si celodenní výkon Pírek, který kvůli bramboře rozhodně nesmutnil.

Výsledky

Romana Hodboďová
(POP Praha)

Pavel Hodboď
(Carreau Brno)

Kristýna Bartošová
(1. KPK Vrchlabí)

Lubomír Srnský
(1. KPK Vrchlabí)

Sylva Mrázková
(PC Kolová)

Jindřich Kauca
(PC Kolová)

 

 

 

 

 

 

Jak se vám turnaj líbil?

Organizace
14
Systém
13
Konkurence
14
Prostředí
15
Občerstvení
11
Ceny
12
Průměr
  Načítání, prosím počkejte yasr-loader

1 komentář

Přidej komentář