Na mistra světa Weibela byli na českém Centrope všichni krátcí

Na mistra světa Weibela byli na českém Centrope všichni krátcí

Liblice – Žádné překvapení se nekonalo. Když mezi české hráče prosákla informace, že do Liblic přijede světový šampion a jeden z historicky nejlepších hráčů pétanque vůbec Claudy Weibel, jen málokdo tipoval jiného vítěze. A belgicko-francouzský tým opravdu nedopustil žádné překvapení a bez jediné prohry si celý turnaj podmanil.

Belgičan Claudy Weibel a Francouzi Patrick Messonnier a Adrien Delahaye se v pozdním finále přímo před zámkem Liblice utkali se současnou českou mužskou reprezentací Kauca-Resl-Marhoul. Ta srdnatě vzdorovala a na rozdíl od některých předchozích soupeřů se nevzdávala předem, nicméně na senzaci nedosáhla.

Třetí místo vybojovali Jirka Grepl, Lukáš Michalička a Michal Preuss, kteří se nedávno vrátili z MS dvojic (Michal tam působil v roli trenéra) a kteří si stále drží dobrou formu. V zápase o bronz porazili krumsínský mančaft Krpec-Janeček-Faltýnek.

Mezi osm nejlepších týmů se kromě vítězů protlačili jediní cizinci a to polský triplet Matuszewski-Ladaczek-Teufel, který obsadil pátou příčku před triem Hodboď-Juráň-Habásko. Na sedmém a osmém místě skončily týmy, které ještě ráno až tak vysoko možná ani nepřemýšlely, jmenovitě jablonecký triplet bratří Smejkalů s Milanem Fukalem a rodinný tým Ptáčkových od Hané, které doplnila Magda Sjögren.

Velmi dobrý výkon předvedli také Bára Kašparová a Aleš Klouda, které vedl zkušený Kuba Konšel. Ti si ve švýcaru poradili s několika favority a po zásluze celou základní část bez ztráty kytičky vyhráli. „Povinná prohra“ jim pak bohužel trochu chyběla a do KO8 už se neprobojovali. I tak zaznamenali velký úspěch.

Jak seš na tom, Centrope?

Myšlenka seriálu mezinárodních turnajů Centrope se nachází oproti dřívějším letům v lehkém, leč viditelném úpadku. Důvodů je několik – přesycenost turnajů, stále zdražující výdaje za dopravu, ale také nectění výsadního postavení turnajů Centrope v termínovkách jednotlivých států Střední Evropy. Letos si například Poláci naplánovali do několika těchto termínů polská mistrovství, ani do Liblic tak tentokrát oproti dřívějším letům nepřijela jejich špička, což je rozhodně škoda.

Je k zamyšlení, jak s myšlenkou Centrope Cupu naložit do budoucna, nicméně skvělou zprávou je, že český největší turnaj táhne české i zahraniční účastníky stále a nabízí opravdu vysokou kvalitu, herní i organizační, která se s ostatními Centrope turnaji může jen stěží měřit.

Kromě Čechů dorazili Slováci, Maďaři, Rakušané, Nizozemci, již zmínění Francouzi a Belgičané a také někteří Poláci. Ti všichni spolu zápolili v krásné a rozlehlé zámecké zahradě, na hřištích s velmi těžkým povrchem.

Dobrá práce, Varani!

Na všechny účastníky čekala snídaně a kvalitní oběd v ceně startovného, k dispozici bylo další občerstvení. Turnaj i přes velký počet účastníků plynule odsýpal, za což je potřeba vyslovit velké díky zkušeným organizátorům z klubu Varan Karlovy Vary. Velkým plusem oproti dřívějším ročníkům byly kvalitní trámky, díky kterým hráči nemuseli ustavičně chytat své koule a mohli se plně soustředit na hru. Nechyběla ani počítadla, která si však svoji premiéru v Liblicích odbyla již dříve, a pozitivem byl také připravený plastový kruh u každého hřiště.

Tak vzhůru na další turnaje Centrope a za rok zase v liblických zahradách!

« z 4 »

Autor fotografií: Vojtěch Zikmunda

 

2 Komentáře

Přidej komentář